181602-2022 - ResultRomania-Târgu Jiu: Railway transport services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
,, SERVICIUL DE TRANSPORT FEROVIAR DE CARBUNE" lot 1 - SE TURCENI; lot 2 - SE ISALNITA; lot 3 - SE CRAIOVA II
Reference number: 30267310-2021-610.1
II.1.2.
Main CPV code
60200000 Railway transport services
II.1.4.
Short description
Serviciul prezentat in caietul de sarcini presupune transportul feroviar al carbunelui energetic la SE TURCENI; SE ISALNITA; SE CRAIOVA II.
Nota.
Solicitarile de clarificari se vor face cu cel putin 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet o singura data doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, cu 11 zile inainte de data limita stabilita prin anuntul de participare
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
,,Servicii de transport feroviar de cărbune’’, cod CPV 60200000-0, - Lot 2: Servicii de transport feroviar de cărbune, pentru Sucursala Electrocentrale Ișalnița
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziţia este necesară în vederea alimentării cu cărbune energetic a termocentralei Ișalnița pentru funcţionarea în condiţii de siguranţă a acesteia.
lot 2: Cantitati minime acord cadru – 3.230.000,00 tone
Cantitati maxime accord cadru – 9.780.000,00 tone
Cantitati minime contract subsecvent - 525.000,00 tone
Cantitati maxime contract subsecvent – 3.230.000,00 tone
,,Servicii de transport feroviar de cărbune’’, cod CPV 60200000-0, - Lot 1: Servicii de transport feroviar de cărbune, pentru Sucursala Electrocentrale Turceni; -
Lot No: 1
Achiziţia este necesară în vederea alimentării cu cărbune energetic a termocentralei Turceni pentru funcţionarea în condiţii de siguranţă a acesteia.
lot 1: Cantitati minime acord cadru - 6.850.000,00 tone
Cantitati maxime accord cadru – 19.950.000,00 tone
Cantitati minime contract subsecvent - 1.130.000,00 tone
Cantitati maxime contract subsecvent – 6.850.000,00 tone
,,Servicii de transport feroviar de cărbune’’, cod CPV 60200000-0, - Lot 3: - SE CRAIOVA II
Lot No: 3
Achiziţia este necesară în vederea alimentării cu cărbune energetic a termocentralei S E Craiova II pentru funcţionarea în condiţii de siguranţă a acesteia.
lot 3: Cantitati minime acord cadru – 1.500.000,00 tone
Cantitati maxime accord cadru - 4.500.000,00 tone
Cantitati minime contract subsecvent – 245.000,00 tone
Cantitati maxime contract subsecvent - 1.500.000,00 tone