182289-2022 - ResultRomania-București: Thermal insulation work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ACORD CADRU PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIV DE INVESTITII: CRESTEREA EFICIENTEI ENERGETICE A BLOCURILOR DIN SECTOR 5 BUCURESTI (350 imobile - 3 LOTURI)
Reference number: 4433953/2020/05
II.1.2.
Main CPV code
45321000 Thermal insulation work
II.1.4.
Short description
PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIV DE INVESTITII: CRESTEREA EFICIENTEI ENERGETICE A BLOCURILOR DIN SECTOR 5 BUCURESTI (350 imobile - 3 LOTURI): LOT 1- 133 imobile, LOT 2 - 117 imobile, LOT 3 - 100 imobile
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor 15 zile
Autoritate Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul limita de depunrere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 3 -ACORD CADRU PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIV DE INVESTITII: CRESTEREA EFICIENTEI ENERGETICE A BLOCURILOR DIN SECTOR 5 (100 imobile)
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45321000 Thermal insulation work, 45261310 Flashing work, 45262900 Balcony work, 45310000 Electrical installation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work, 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis, 71314300 Energy-efficiency consultancy services, 71319000 Expert witness services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitate minima acord cadru - arie utila mp 27.864,00 (5 imobile)
Cantitate maxima acord cadru - arie utila mp 557.280,00 (100 imobile)
Cantitate cel mai mic contract subsecvent mp arie utila 27.864,00 (5 imobile)
Cantitate cel mai mare contract subsecvent mp arie utila 139.320,50 (25 imobile)
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 83.721.868,07 lei
LOT 2 - ACORD CADRU PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: CRESTEREA EFICIENTEI ENERGETICE A BLOCURILOR DIN SECTOR 5 (117 imobile)
Lot No: 2
Cantitate maxima acord cadru - arie utila 652.017,60 (117 imobile)
LOT 1 - ACORD CADRU PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIV DE INVESTITII: CRESTEREA EFICIENTEI ENERGETICE A BLOCURILOR DIN SECTOR 5 - 133 imobile
Lot No: 1
45321000 Thermal insulation work, 45261310 Flashing work, 45262900 Balcony work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work, 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis, 71314300 Energy-efficiency consultancy services, 71319000 Expert witness services, 71356200 Technical assistance services
Cantitate maxima acord cadru - arie utila mp 741.182,40 (133 imobile)