182486-2022 - ResultRomania-Tulcea: Harbour construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
proiectare, asistență tehnica și executie lucrari pentru obiectivul de investitie „Modernizarea Portului Tulcea de la Mm 38+1530 la Mm 38+800”
Reference number: 4321607_2019_PAAPD1088950
II.1.2.
Main CPV code
45241000 Harbour construction works
II.1.4.
Short description
Proiectare, asistență tehnica și executie lucrari pentru obiectivul de investitie „Modernizarea Portului Tulcea de la Mm 38+1530 la Mm 38+800” finantat prin Programul Operațional Infrastructura Mare 2014-2020, axa prioritara 1, obiectivul specific 2.4 „Cresterea volumului de marfuri tranzitate prin terminale intermodale si porturi”.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile.
În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 10 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare, asistență tehnica și executie lucrari pentru obiectivul de investitie „Modernizarea Portului Tulcea de la Mm 38+1530 la Mm 38+800”, conform cerintelor caietului de sarcini.