185160-2023 - ResultRomania-București: Integrated engineering services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de inginerie pentru elaborarea de:Specificatii tehnice si documentatie de proiectare pentru activitati de retehnologizare
Reference number: 10874881/2022/489.02.
II.1.2.
Main CPV code
71340000 Integrated engineering services
II.1.4.
Short description
Prestarea de servicii specializate de inginerie si proiectare in vederea elaborarii:
(i) Specificatiilor tehnice si documentatiei de proiectare pentru activitati de retehnologizare care necesita achizitia de echipamente/ componente cu termen lung de fabricatie si pentru activitati complexe cu durata mare de proiectare;
(ii) Documentatiei tehnice necesare pentru demararea procesului de obtinere a autorizatiei de construire pentru infrastructura necesara executiei activitatii de retubare reactor la Unitatea 1.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Activitati de proiectare necesare pentru reducerea riscului de intarziere a Proiectului, prin elaborarea in avans a specificatiilor tehnice si a documentatiei de proiectare pentru modificarile de proiect care implica un proces de procurare de lunga durata, activitati de proiectare complexe de lunga durata sau care presupun analize complexe de securitate nucleara;Activitati de proiectare cu termen lung, necesare pentru integrarea tehnica, in situatiile in care sunt prezente interfete sau interactiuni complexe, dependente sau interdependente dintre mai multe modificari de proiect;Activitati preliminare strict necesare pentru stabilirea obiectului si a costului estimat pentru faza de proiectare de detaliu, in special pentru modificarile care au rezultat din analiza de evaluare a conditiei SSCE – care vor genera date de intrare in contractele de executie lucrari;Activitati programatice, ce trebuie realizate in scopul implementarii cerintelor de reglementare.