189520-2023 - ResultRomania-București: Diesel fuel
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția centralizată de combustibil auto pentru unitățile sanitare publice din rețeaua Ministerului Sănătăţii și rețeaua autorităților publice locale, precum și pentru instituții publice aflate în subordinea și coordonarea Ministerului Sănătății.
Reference number: 4266456202221
II.1.2.
Main CPV code
09134200 Diesel fuel
II.1.4.
Short description
Cantitatea care face obiectul contractului este:
1) Pe durata intregului acord cadru se estimeaza achizitionarea:
a) Benzina fara plumb minim 5.000.000 litri si maxim 16.000.000 litri,
b) Motorina minim 24.000.000 litri si maxim 84.000.000 litri
2) Pentru un singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului cadru, se estimeaza achizitionarea:
a) Benzina fara plumb minim 100 litri si maxim 1.250.000 litri,
b) Motorina minim 100 litri si maxim 6.000.000 litri
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 215.126.050,42 lei.
Frecventa si valoarea contractelor care urmeaza sa fie atribuite : lunar
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
09132100 Unleaded petrol
II.2.4.
Description of the procurement
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
Autoritatea contractanta va raspunde consolidat tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi, inainate de data limita de depunere a ofertelor.