See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: "Sistem de protecţie colectivă COLPRO CBRN"
Description: Procedura se finalizează prin: încheierea acordului-cadru pentru produsul "Sistem de protecţie colectivă COLPRO CBRN" - 34 cpl. Durata acordului-cadru: 6 ani (72 luni). Valoarea estimată totală, fără TVA, a achiziţiilor, pentru întreaga durată a acordului-cadru: 104.040.000,00 lei. Atribuirea se va face numai pentru întreaga cantitate solicitată. Ofertanţii vor specifica în mod expres, în scrisoarea de înaintare, Secţiunea Formulare Etapa I-Formular nr. 1), că depun ofertă pentru întreaga cantitate. Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-6. Estimări ale cantităţilor de produse, care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 34 La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea prevăzută la art. A.2.1 poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. Estimări ale cantităţilor de produse, care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent: minim 2 - maxim 7 În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 2 (două) complete.
Internal identifier: 20/3/CFA-C/2022
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35113200 Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Acord-cadru pentru produsul "Sistem de protecţie colectivă COLPRO CBRN" - 34 cpl. Durata acordului-cadru: 6 ani (72 luni). Valoarea estimată totală, fără TVA, a achiziţiilor, pentru întreaga durată a acordului-cadru: 104.040.000,00 lei. Atribuirea se va face numai pentru întreaga cantitate solicitată. Ofertanţii vor specifica în mod expres, în scrisoarea de înaintare, Secţiunea Formulare Etapa I-Formular nr. 1), că depun ofertă pentru întreaga cantitate. Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-6. Estimări ale cantităţilor de produse, care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 34 La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea prevăzută la art. A.2.1 poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. Estimări ale cantităţilor de produse, care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent: minim 2 - maxim 7 În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 2 (două) complete. În cazul în care ofertantul are intenţia de a subcontracta parte/părţi din contract, va completa şi prezenta Formularul 12 – Secţiunea Formulare Etapa I-a - Declaraţie privind lista subcontractanţilor şi partea/părţile din contract care sunt îndeplinite de aceştia. Ofertantul se obligă să indice orice modificare produsă la nivelul subcontractanţilor pe durata executării contractului.
Internal identifier: 1