See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC-CL-09 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Orbeni, Valea Seaca, Racaciuni, Sarata, Luizi Calugara
Description: Executie lucrari aferente contractului „BC CL 09 – Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Orbeni, Valea Seaca, Racaciuni, Sarata, Luizi Calugara”. Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Orbeni Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Sarata Lot 3 - Extinderea retelelor de canalizare in Luizi Calugara Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Valea Seaca si Racaciuni NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1390988
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Orbeni
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Orbeni”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Orbeni : • Conducta de aductiune PEID De 160 mm,PN6/ PN10 / PN16, L=1.030 m. • Conducta de aductiune PEID De 110 mm,PN6 / PN10 L=2100 m • Extindere retea de distributie a apei potabile in sat Orbeni cu 7.108 m, 170 bransamente, 16 hidranti; • Extindere retea de distributie in satul Scurta cu 1.807 m, 41 bransamente, 10 hidranti; • 3 statiii de pompare cu hidrofor Sistemul de canalizare Orbeni: • 9,317 km retea de canalizare in localitatea Orbeni; • 10,530 km retea de canalizare in localitatea Scurta; • 5 staţii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente, cu o lungime totala de 3.795 m; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Sarata
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Sarata”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Sarata : • Extinderea retelei de distributie, L=2.145 m, 48 bransamente, 7 hidranti in sat Sarata; • Extinderea retelei de distributie, L=2.920 m, 49 bransamente, 6 hidranti in sat Baltata; • Reabilitarea retelei de distributie, L=3.469 m, 6 hidranti in sat Sarata Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Extinderea retelelor de canalizare in Luizi Calugara
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 3 - Extinderea retelelor de canalizare in Luizi Calugara”, incluzand: Sistemul de canalizare Luizi Calugara: • Extinderea retelei de canalizare cu 14.697 m, 736de racorduri si 414 camine de vizitare in sat Luizi Calugara; • Extinderea retelei de canalizare cu 8.431 m, 557 de racorduri si 302 camine de vizitare in sat Osebiti; • 5 staţii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente, insumand o lungime de aproximativ 1.978 m; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Valea Seaca si Racaciuni
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Valea Seaca si Racaciuni”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Fundu Racaciuni: • Extinderea retelei de distributie, L=7.161 m, 364 bransamente, 20 hidranti in sat Fundu Racaciuni; • 2 statii de pompare noi de apa; Sistemul de canalizare Racaciuni: • Extinderea retelei de canalizare cu 7.528 m, 367 de racorduri si 359 camine de vizitare in satul Fundu Racaciuni; • Extinderea retelei de canalizare cu 4.158 m, 154 de racorduri si 154 camine de vizitare in satul Catun Dumbraveni; • Extinderea retelei de canalizare cu 2.684 m, 106 de racorduri si 86 camine de vizitare in satul Gasteni; • Extinderea retelei de canalizare cu 18.440 m, 914 de racorduri si 537 camine de vizitare in satul Racaciuni; • 13 staţii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente, insumand o lungime de aproximativ 5.812 m. Sistenul de canalizare Valea Seaca: • Extinderea retelei de canalizare cu 6.369 m, 269 de racorduri si 210 camine de vizitare in satul Cucova; • Extinderea retelei de canalizare cu 427 m, 11 de racorduri si 21 camine de vizitare in satul Valea Seaca; • 2 staţii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente in lungime totala de 1.395 m • 1 statie de pompare apa uzata reabilitata si conducta de refulare aferenta in lungime de 524 m. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 4