191039-2023 - ResultRomania-București: Guard services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de paza – acord cadru pe 4 ani
Reference number: 13863739/2017-vI/S2/3
II.1.2.
Main CPV code
79713000 Guard services
II.1.4.
Short description
Servicii de paza, monitorizare, interventie si transport valori prin societati specializate pentru statiile, trenurile, depourile si obiectivele din reteaua metroului, conform cerintelor Caietului de sarcini
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15
Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 10-a zi dinainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Detalierea privind obiectul acordului – cadru:
Valoarea estimata a acordului cadru: 187.150.656 lei.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza a se atribui pe toata perioada acordului-cadru: 46.787.664 lei.
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent care se anticipeaza a se atribui pe toata perioada acordului-cadru: 9.004.842 lei (584.730 x 15,40).
Estimari ale cantitatilor minime si maxime de servicii care ar putea face obiectul unui contract subsecvent:
1. Cantitate minima 3 luni: 584.730 ore (194.910 ore/luna x 3 luni);
2. Cantitate maxima 12 luni: 3.038.160 ore (253.180 ore/luna x 12 luni);
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru:
1. cantitati minime pe acord cadru: minim 9.355.680 ore (194.910 ore/lună x 48 luni)
2. cantitati maxime pe acord cadru: maxim 12.152.640 ore (253.180 ore/lună x 48 luni).