191657-2019 - ResultRomania-Constanța: Pollution-control vessels
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Navă specializată de depoluare
Reference number: 16330145/2018/2
II.1.2.
Main CPV code
34513600 Pollution-control vessels
II.1.4.
Short description
Nava specializata de depoluare conform caietului de sarcini.
(a) Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile,
(b) Numarul de zile in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare: in a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere al ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la pct. a) va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la pct. b) si drept urmare orice solicitare de clarificare in afara termenelor mentionate se va considera tardiva.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare si executie nava specializata de depoluare conform caietului de sarcini.