See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de elab SPF, SF, impact asupra mediului şi evaluarea strategică adecvată pentru obiectivul de investiţii „Tren Metropolitan Gilău – Floreşti – Cluj-Napoca – Baciu – Apahida – Jucu – Bonţida”- etapa I a sistemului de transport metropolitan rapid Cluj : Magistrala I de Metrou şi Tren Metropolitan, inclusiv leg. dintre acestea și a studiilor conexe viitoarelor obiective de investiții.
Description: Servicii de elaborare Studii de Pre-Fezabilitate, Fezabilitate, impact asupra mediului şi evaluarea strategică adecvată pentru obiectivul de investiţii „Tren Metropolitan Gilău – Floreşti – Cluj-Napoca – Baciu – Apahida – Jucu – Bonţida”- etapa I a sistemului de transport metropolitan rapid Cluj : Magistrala I de Metrou şi Tren Metropolitan, inclusiv legătura dintre acestea și a studiilor conexe viitoarelor obiective de investitii conform cerintelor caietului de sarcini si a documentatiei de atribuire. Conform termenilor de referință din caietul de sarcini, serviciile realizate în cadrul contractului presupun urmatoarele activități principale: Pentru METROU: 1.elaborare SPF- finele lunii 5 2. PUZ- finele lunii 16 3.elaborare SF -finele lunii 26. Pentru TREN METROPOLITAN: 1.PUZ-sfarsitul lunii 12 2. elaborare SF-sfarsitul lunii 14. Valoarea estimata a serviciilor prestate este: Pentru METROU: elaborare SPF=14.400.000 lei fara TVA PUZ= 7.200.000 lei fara TVA elaborare SF= 21.600.000 lei fara TVA Pentru TREN METROPOLITAN: PUZ- 1.080.000 lei fara TVA elaborare SF= 2.160.000 lei fara TVA Valoarea estimata totala a serviciilor este de 46.440.000 lei fara TVA
Internal identifier: 5
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de elaborare Studii de Pre-Fezabilitate, Fezabilitate, impact asupra mediului şi evaluarea strategică adecvată pentru obiectivul de investiţii „Tren Metropolitan Gilău – Floreşti – Cluj-Napoca – Baciu – Apahida – Jucu – Bonţida”- etapa I a sistemului de transport metropolitan rapid Cluj : Magistrala I de Metrou şi Tren Metropolitan, inclusiv legătura dintre acestea și a studiilor conexe viitoarelor obiective de investitii conform cerintelor caietului de sarcini si a documentatiei de atribuire. Se vor respecta cerintele caietului de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71335000 Engineering studies, 73420000 Pre-feasibility study and technological demonstration, 79314000 Feasibility study