See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția publică de echipamente de laborator în cadrul proiectului „Dezvoltarea unui laborator național pentru îmbunătățirea monitorizării substanțelor deversate în ape și a calității apei potabile”, cod SMIS POIM 136810
Description: Achiziția publică de echipamente de laborator în cadrul proiectului „Dezvoltarea unui laborator național pentru îmbunătățirea monitorizării substanțelor deversate în ape și a calității apei potabile”, cod SMIS POIM 136810. Contract de furnizare de produse. Contractul de furnizare se va semna cu singur operator economic. Operatorii economici vor putea depune oferte pentru unul sau mai multe loturi. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 - a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Internal identifier: POIM4266456202302
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38311100 Electronic analytical balances
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Agitator magnetic cu incalzire
Description: Cantitatea: 9 buc. Dacă se cunoaşte, - prețunitar estimat: 4.201,68 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 37.815,13 RON
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 38436400 Magnetic shakers
Lot: LOT-0002
Title: Baie de apa cu ultrasunete
Description: Cantitatea: 12 buc. - preț unitar estimat: 15.126,05 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 181.512,60 RON
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 42943200 Ultrasonic baths
Lot: LOT-0003
Title: Baie de nisip
Description: Cantitatea: 8 buc. - preț unitar estimat: 4.201,68 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 33.613,45 RON
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 42943000 Thermostatic baths and accessories
Lot: LOT-0004
Title: Balanta analitica electronica
Description: Cantitatea: 5 buc. - preț unitar estimat: 13.025,21 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 65.126,05 RON
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Centrifuga de laborator cu accesorii
Description: Cantitatea: 7 buc. - preț unitar estimat: 14.705,88 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 102.941,18 RON
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 42931100 Laboratory centrifuges and accessories
Lot: LOT-0006
Title: Etuva
Description: Cantitatea: 5 buc. prețunitar estimat: 8.403,36 lei fără TVA
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33191000 Sterilisation, disinfection and hygiene devices
Lot: LOT-0007
Title: Exicator
Description: Cantitatea: 7 buc. - preț unitar estimat: 840,34 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 5.882,35 RON
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33793000 Laboratory glassware
Lot: LOT-0008
Title: Instalatie filtrare sub vid de 47 mm
Description: Cantitatea: 1 buc. - preț unitar estimat: 840,34 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 840,34 RON
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 42514300 Filtering apparatus
Lot: LOT-0009
Title: Nisa chimica
Description: Cantitatea: 6 buc. - preț unitar estimat: 33.613,45 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 201.680,67 RON
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 39141500 Fume cupboards
Lot: LOT-0010
Title: Ph-metru digital
Description: Cantitatea: 1 buc. - preț unitar estimat: 1.050,42 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 1.050,42 RON
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 38416000 PH meters
Lot: LOT-0011
Title: Pipeta automata
Description: Cantitatea: 8 buc. - preț unitar estimat: 504,20 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 4.033,61 RON
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 38437000 Laboratory pipettes and accessories
Lot: LOT-0012
Title: Sistem de numarare alfa si beta de fond ultrascazut cu scintilator lichid (LSC) cu accesorii
Description: Cantitatea: 9 buc. - preț unitar estimat: 462.184,87 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 4.159.663,87 RON
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 38942000 Alpha beta counters
Lot: LOT-0013
Title: Sistem filtrare (Trompa de vid cu valve antireflux si furtun apa-vid)
Description: Cantitatea: 6 buc. - preț unitar estimat: 504,20 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 3.025,21 RON
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Sistem radiometric alfa si beta global cu fond scazut cu contor proportional cu curgere de gaz si schimbator automat de probe, cu accesorii
Description: Cantitatea: 6 buc. - preț unitar estimat: 281.512,61 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 1.689.075,63 RON
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Sistem radiometric alfa si beta global de fond scazut cu un detector si detector de garda, cu accesorii
Description: Cantitatea: 5 buc. - preț unitar estimat: 134.453,78 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 672.268,91 RON
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Spectrometru alfa cu doua camere de masurare, cu sistem electrodepunere, accesorii si sursa etalon alfa mixta
Description: Cantitatea: 16 buc. - preț unitar estimat: 210.084,03 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 3.361.344,54 RON
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 38433000 Spectrometers
Lot: LOT-0017
Title: Spectrometru alfa cu opt camere de masurare, cu sistem electrodepunere, accesorii si sursa etalon alfa mixta
Description: Cantitatea: 3 buc. - preț unitar estimat: 378.151,26 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 1.134.453,78 RON
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Spectrometru gamma de inalta rezolutie cu detector Germaniu HIPERPUR, cu sistem de răcire electromecanic, cu accesorii si cu sursa etalon gamma mixta
Description: Cantitatea: 21 buc. - preț unitar estimat: 500.000,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 10.500.000,00 RON
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Analizor cianuri
Description: Cantitatea: 18 buc. - preț unitar estimat: 25.750,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 463.500,00 RON
Internal identifier: 19
Main classification (cpv): 38434560 Chemistry analyser
Lot: LOT-0020
Title: Echipament spectrometru de absobtie atomica
Description: Cantitatea: 32 buc. - preț unitar estimat: 294.051,68 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 9.409.653,78 RON
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 38433100 Mass spectrometer
Lot: LOT-0021
Title: GC-MS/MS Gazcromatograf cuplat cu spectrometru de masa/spectru de masa
Description: Cantitatea: 44 buc. - preț unitar estimat: 801.862,82 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 35.281.963,87 RON
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 38432210 Gas chromatographs
Lot: LOT-0022
Title: HPLC Cromatograf de lichide de inalta presiune
Description: Cantitatea: 13 buc. - preț unitar estimat: 472.000,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 6.136.000,00 RON
Internal identifier: 22
Main classification (cpv): 38432200 Chromatographs
Lot: LOT-0023
Title: IC= ion cromatograf
Description: Cantitatea: 17 buc. - preț unitar estimat: 351.425,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 5.974.225,00 RON
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: ICP-MS Spectrometru de masa cu plasma cuplata inductiv
Description: Cantitatea: 5 buc. - preț unitar estimat: 694.025,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 3.470.125,00 RON
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Sistem apa ultrapură
Description: Cantitatea: 34 buc. - preț unitar estimat: 30.575,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 1.039.550,00 RON
Internal identifier: 25
Main classification (cpv): 42912330 Water-purifying apparatus
Lot: LOT-0026
Title: Sistem LCMS-MS
Description: Cantitatea: 3 buc. - preț unitar estimat: 1.521.008,40 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 4.563.025,21 RON
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 38951000 Real-time Polymerase Chain Reaction (PCR) equipment
Lot: LOT-0027
Title: Spectrofotometru UV-VIS
Description: Cantitatea: 7 buc. - preț unitar estimat: 57.449,58 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 402.147,06 RON
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: TOC = analizor carbon total
Description: Cantitatea: 1 buc. - preț unitar estimat: 185.000,00 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 185.000,00 RON
Internal identifier: 28
Main classification (cpv): 38430000 Detection and analysis apparatus
Lot: LOT-0029
Title: Sistem RT-PCR
Description: Cantitatea: 4 buc. - preț unitar estimat: 302.521,01 lei fără TVA - valoarea totala estimată fără TVA: 1.210.084,03 RON
Internal identifier: 29