2. Procedure
Procedure
Title: Skibsplatform til overvågning af undersøisk kritisk infrastruktur
Description: FMI har indgået en aftale med Norwind Helm AS om anskaffelse af et skib til brug for overvågning af undersøisk kritisk infrastruktur, jf. forsvarsforliget (forligsinitiativ D1.6.3).
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34500000 Ships and boats
Additional classification (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000