195930-2019 - ResultRomania-Bucharest: Railway construction works
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Dublarea liniei de cale ferată între stațiile Mogoșoaia și Balotești (proiectare + execuție)
Reference number: 11054529/2018/13.C.1.1.3
II.1.2.
Main CPV code
45234100 Railway construction works
II.1.4.
Short description
Descrierea succintă a contractului: proiectul tehnic se va elabora conform regulamentelor legale în vigoare, respectiv Hotărârea nr. 907/2016 privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice, cu modificările ulterioare si va cuprinde urmatoarele faze:
— Documentatia tehnică pentru Autorizatia de Construire (DTAC),
— Documentatia tehnică pentru Organizarea Executiei (DTOE),
— Proiectul pentru autorizarea executării lucrărilor şi proiectul tehnic de execuţie care va include: caiete de sarcini vizate de AFER,
— Planul de management al traficului pe perioada de executie,
— Cerinte suplimentare privind realizarea serviciului de proiectare,
— Întocmirea devizului general al întregului obiectiv de investitie,
— Detalii de executie,
— Planul de sănatate si securitate pe santier si dosarul interventiilor ulterioare,
— Actualizarea la terminarea lucrărilor, în conformitat [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Conform caietului de sarcini.
Valoarea estimata totala este 51 060 897,49 RON fara TVA, respectiv:
— Proiectare — 2 660 412,24 RON fara TVA,
— Executie — 48 400 485,25 RON fara TVA.
Valoarea eventualelor servicii si lucrari suplimentare este de 10 958 347,54 RON fără TVA. (nu sunt incluse în valoarea estimată totală).