See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare și instalare elemente structurale ale boxelor de compostare din dotarea Stației de Tratare Mecano-Biologică Oradea situate în strada Santăului nr. 54
Description: Obiectul achiziției este reprezentat de Furnizare și instalare elemente structurale ale boxelor de compostare din dotarea Stației de Tratare Mecano-Biologică Oradea situate în strada Santăului nr. 54. Detalii complete privind produsele care fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini și anexele sale, parte integrantă a documentației de atribuire. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare cu privire la documentația de atribuire cu respectarea termenului de 19 zile calendaristice înainte de termenul limită pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări prin postarea în SEAP a Răspunsului consolidat în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Suplimentar, dacă este cazul, Autoritatea Contractantă poate modifica din oficiu conținutul Documentației de Atribuire prin emiterea unei clarificări din oficiu la Documentația de Atribuire. Clarificările din oficiu pot fi emise în orice moment înainte de termenul limită pentru primirea Ofertelor, însă Autoritatea Contractantă va permite, dacă este necesar, un interval de timp suficient pentru Operatorii Economici interesați în vederea pregătirii Ofertelor, prin prelungirea termenului limită de primire a Ofertelor, daca modificarea nu va putea fi postata cu respectarea termenului limită mai sus Termenul limită va fi prelungit cu o perioadă stabilită proporțional cu conținutul informațiilor incluse în Amendament – minim 3 zile. Clarificările din oficiu nu reprezintă Răspunsul consolidat la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici acesta din urmă fiind este tratat distinct în prezenta. Valoarea totală estimată fără TVA: 3.213.562,66 lei. Contractul va putea fi suplimentat/modificat daca va fi cazul conform art. 221 din Legea nr. 98/2016 si conform clauzelor de revizuire din proiectul de contract
Internal identifier: 51294008_2025_PAAPD1570366
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39522110 Tarpaulins
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se vor livra si monta: 11 bucati membrane noi pentru toate cele 11 acoperișuri (membrană nouă ~10m x~ 41,5m per acoperiș fara elementele de PVC) și rame noi din PVC (fără benzi perpendiculare) Se vor schimba 15 arce de inox care sunt rupte/indoite. Pe perioada montajului sistemul de degivrare prevazut in jgheabul dintre boxe se va demonta și, după lucrările de instalare, se vor remonta. Inainte de demontare se va verifica funcționalitatea acestor sisteme, iar in cazul de ne-functionare se va notifica Beneficiarul. Schimbare sistem de irigare acolo unde este nefunctional Schimbare sau reparare manere metalice inchidere usi boxe, unde este cazul Schimbare/reparare membrana usa boxa 10 si 11 Specificatiile tehnice sunt descrise la punctul 3.111 din caietul de sarcini suplimentat de caracteristicile care rezulta din descrierile de la capitolul 3 si 2.2 din caietul de sarcini. Toate informatiile privind natura si cantitatea produselor si a serviciilor se regăsesc in caietul de sarcini atasat prezentei
Internal identifier: 1