See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Дейности по осигуряване на видимост, прозрачност и комуникация по проект „Изграждане на система за разделно събиране на битови биоразградими отпадъци и надграждане на компостираща инсталация находяща се на територията на РЦТНО, землище на с. Гарваново, община Хасково“, финансиран по Програма „Околна среда“ 2021-2027.
Description: Предмет на настоящата обществена поръчка е доставка на стоки, свързани с предвидените мерки за видимост, прозрачност и комуникация в рамките на проект № BG16FFPR002-2.004-0006 „Изграждане на система за разделно събиране на битови биоразградими отпадъци и надграждане на компостираща инсталация находяща се на територията на РЦТНО, землище на с. Гарваново, община Хасково“, финансиран по Програма „Околна среда“ 2021-2027. Изпълнението на заложените дейности от настоящата поръчка са част от предвидените за изпълнение в проектите мерки, които са насочени към популяризиране на целите, дейностите и резултатите от изпълнението на проект № BG16FFPR002-2.004-0006 „Изграждане на система за разделно събиране на битови биоразградими отпадъци и надграждане на компостираща инсталация находяща се на територията на РЦТНО, землище на с. Гарваново, община Хасково“, финансиран по Програма „Околна среда“ 2021-2027. Фокусът е създаване на осведоменост по време на изпълнение на проекта и капитализация на постигнатите резултати. Дейностите за видимост, прозрачност и комуникация трябва да отговарят на условията и изискванията, описани в Дял IV, глава III „Видимост, прозрачност и комуникация“ на Регламент (ЕС) 2021/1060. В тази връзка, при дейностите за комуникация, видимост и прозрачност следва да се указва произхода на финансирането чрез поставяне на емблемата на ЕС в съответствие с посочените технически характеристики съгласно чл. 47 и Приложение IX от Регламент (ЕС) 2021/1060, както и да са съобразени с изискванията, залегнали в Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за видимост, прозрачност и комуникация 2021-2027 г. В рамките на обхвата на обществената поръчка избраният изпълнител следва да извърши следните дейности: Изработка, доставка и монтаж на временен билборд с големи размери 1 бр. – с минимални размери 200 см. x 200 см. Изработка, доставка и монтаж на постоянна обяснителна табела 1 бр. – с минимални размери 100 см. x 80 см. Билбордът ще бъде монтиран на избрана от Възложителя локация на територията на община Хасково на видно за обществеността място. Отпечатването на билборда и на постоянната табела се извършва след одобрение на оформлението от Възложителя, спазвайки Техническата спецификация неразделна част от документацията за обществена поръчка. Услугата включва: дизайн, печат, доставка и монтаж на постоянна табела, в зависимост от избраната от възложителя локация. Визуалното въздействие и четимостта от няколко метра разстояние са изключително важни, така че следва да се използва шрифт с подходящ размер и при спазване на изискванията на Единния наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за видимост, прозрачност и комуникация 2021-2027 г. Преди монтажа е необходимо да бъде представен и одобрен инвестиционен проект, част „Конструктивна“ и спецификация на съоръжението, въз основа на който ще се издаде Разрешение за поставяне от гл. архитект на община Хасково. Билбордът и табелата ще бъдат монтирани на избрани от Възложителя локации на територията на община Хасково на видно за обществеността място. Дизайн, изработване и монтаж на билборд и постоянна табела за нуждите на проекта. Отпечатването на билборда и табелата се извършва след одобрение на оформлението от Възложителя, при спазване на Техническата спецификация, неразделна част от документацията за обществена поръчка. Услугата включва: дизайн, печат, доставка и монтаж на билборд и на постоянна табела, в зависимост от избраните от възложителя локации. Дизайнът и оформлението следва да бъдат в съответствие с шаблоните, посочени в онлайн генератора на следния линк: https://ec.europa.eu/regional_policy/policy/communication/online-generator_bg?lang=bg Преди монтажа на билборда е необходимо да бъде представен и одобрен инвестиционен проект, част „Конструктивна“ и спецификация на съоръжението, въз основа на които при необходимост ще се издаде Разрешение за поставяне от гл. архитект на община Хасково. Изпълнителят следва да предложи съответния вариант на дизайн за всяка от заявените дейности, като се спазват изискванията, посочени в техническата спецификация, неразделна част от настоящата покана (съчетание от снимка/и (изображение/я) на предложения артикул и графичен проект/брандинг (графично изображение) на лого/текст, в дизайн със спазени шрифтове, размери, цветове и т.н.. в съответствие с изискванията за информация и публичност на проекта и програмата). Дейността, която ще бъде изпълнена по обществената поръчка по проекта, трябва да съдържа визуално-текстовите идентификатори на Предвидените единни мерки се основават на Регламент (№ 1060 2021 на Европейския парламент и на Съвета от 24 юни 2021 година (Регламент 1060 2021 за определяне на общо приложими разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд плюс, Кохезионния фонд, Европейския фонд за морско дело, рибарство и аквакултури, Фонд за справедлив преход, фонд „ миграция и интеграция“, фонд „Вътрешна сигурност“ и Инструмент за финансова подкрепа за управлението на границите и визовата политика, както и да са съобразени с изискванията, залегнали в Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за видимост, прозрачност и комуникация 2021-2027 г: https://eufunds.bg/sites/default/files/uploads/opos/docs/2024-05/1.1.%20NCS%20Appendix%201_Beneficiary%27s%20Handbook%20%D0%B8%D0%B7%D0%BC.pdf
Internal identifier: 543387
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35261000 Information panels
5. Lot
Lot: LOT-0001