196182-2026 - Result
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleACHIZITIE MOBILIER PENTRU LABORATOARE INFORMATICA, SALI DE CLASA, LABORATORE SI ATELIERE DE PRACTICA aferente proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti” finantat prin PLANUL NATIONAL DE REDRESARE SI REZILIENTA (PNRR) – Componenta C15 – Educație
DescriptionContextul general al achiziției este dat de implementarea proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe din sectorul 5 al Municipiului Bucuresti” finantat prin PLANUL NATIONAL DE REDRESARE SI REZILIENTA (PNRR) – Componenta C15 – Educație Infrastructura educațională a Sectorului 5 pentru nivelurile prescolar, primar, gimnazial si liceal necesită îmbunătățiri pentru a îndeplini exigențele organizării unui proces educațional modern și incluziv, adaptat timpurilor prezente Prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă al României (PNRR) - Componenta C15: Educaţie, se finanţează achiziţia de mobilier a sălilor de clasă, laboratoarelor de informatică, a cabinetelor didactice şcolare şi cabinetelor de asistenţă psihopedagogică, din cadrul unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti. Obiectul contractului consta in dotarea cu mobilier (catedra, pupitre individuale cu scaune pentru elevi, cuiere, dulap pentru depozitarea materialelor didactice, tabla scolara magnetica, suport pentru prezentare planse, dulapuri pentru elevi, patuturi, saltele, etc.) conform analizelor de nevoi specifice identificate la nivelul fiecarei unitati de invatamant preuniversitar și a unităților conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti.Achizitia presupune si servicii de livrare, instalare, punere in functiune si testare a produselor livrate. In cadrul achiziției de mobilier sunt necesare si vor fi incluse și serviciile aferente precum: asigurare, livrare, servicii de montare, instruirea aferentă, pe perioada proiectului. *** Orice referire in documentele achizitiei care indica o anumita origine, sursa, productie, producator, un procedeu special, un standard, un normativ, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie, o licenta de fabricatie, sunt mentionate doar cu scopul de a identifica cu usurinta tipurile de produs ca si concept si nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse/servicii sau lucrari. Aceste specificatii vor fi considerate ca avand mentiunea de „sau echivalent”, iar ofertantul are obligatia de a demonstra echivalenta produselor ofertate cu cele solicitate, daca este cazul. Furnizorul va livra produsele aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire.
Internal identifier4433953/2024/15
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39160000 School furniture
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLOT 1
DescriptionObiectul contractului consta in dotarea cu mobilier (catedra, pupitre individuale cu scaune pentru elevi, cuiere, dulap pentru depozitarea materialelor didactice, tabla scolara magnetica, suport pentru prezentare planse, dulapuri pentru elevi, patuturi, saltele etc.)
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 39110000 Seats, chairs and related products, and associated parts, 39120000 Tables, cupboards, desk and bookcases, 45421153 Installation of built-in furniture, 63100000 Cargo handling and storage services
LotLOT-0002
TitleLOT 2
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleLOT 3
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleLOT 4
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleLOT 5
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleLOT 6
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitleLOT 7
Internal identifier7
LotLOT-0008
TitleLOT 8
Internal identifier8
LotLOT-0009
TitleLOT 9
Internal identifier9
LotLOT-0010
TitleLOT 10
Internal identifier10
LotLOT-0011
TitleLOT 11
Internal identifier11
LotLOT-0012
TitleLOT 12
Internal identifier12
LotLOT-0013
TitleLOT 13
Internal identifier13
LotLOT-0014
TitleLOT 14
Internal identifier14