See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACHIZITIE PACHET SERVICII TRANSMISII DATE M2M
Description: Achizitia consta in incheierea a 4 acorduri cadru pentru Rețele Electrice Muntenia S.A., Rețele Electrice Banat S.A.,Rețele Electrice Dobrogea S.A. si PPC Blue România S.R.L. pentru prestarea serviciilor de comunicatii tip M2M, necesare asigurararii serviciilor de comunicatie pentru sistemele de telecontrol MT (cale principala), Telecontrol IT (cale backup), Masurarea calitatii energiei la producatori, precum si Sistemul de Telegestiune, SmartMeter, Antiefractie . Entitatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11 a zi , inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare, conform art.173 alin.(1) din Legea 99/2016, cu modificarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor : 19 zile.
Internal identifier: 2176/17.06.2024
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64210000 Telephone and data transmission services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Pachetul de servicii transmisii date M2M este descris in Caietul de Sarcini si va include: -Transmisii date mobil M2M ; -Transmisii date fixe pentru asigurarea conexiunii cu M2M instalate in teren; APN; -E1 CSD / IP pentru asigurarea conexiunii cu M2M instalate in teren; oricare SIM M2M va putea fi apelat similar via E1 sau IP; -Monitorizarea serviciilor si SLA; -Remedierea deranjamentelor. Cantitatile estimate minime si maxime ale acordului cadru sunt prezentate in formular F16.1- Centralizator de preturi si reprezinta : Cantitatile estimate minime ale acordului-cadru = Volum trafic estimat pentru o perioada de 12 luni Cantitatile estimate maxime ale acordului-cadru = Volum trafic estimat pentru o perioada de 60 luni Cantităţile estimate minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru sunt prezentate in formular F16.1.Centralizator de preturi si reprezinta : Cantitatile estimate minime ale contractului subsecvent =Volum trafic estimat pentru o perioada de 1 luna Cantitatile estimate maxime ale contractului subsecvent =Volum trafic estimat pentru o perioada de 12 luni Estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru =4.071.000,00 RON. Estimarea valorii maxime a acordului-cadru=51.831.000,00 RON , fara TVA Durata fiecarui contract subsecvent se va stabili in functie de nevoile Achizitorului, iar primul contract subsecvent va avea o durata de 12 luni. Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: 12 luni.
Internal identifier: 1