See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: REACTIVI -24 LUNI -NR.5
Description: Se va achizitiona REACTIVI -24 LUNI -NR.5,conform descrierilor din Anexe-caietului de sarcini si Anexa B la Fisa de Date Procedura implica: Incheierea unui acord-cadru:DA X Incheierea unui contract: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor:19 ZILE Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari pana in a-11–a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 19 zile.Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): lunar/trimestrial/semestrial -LUNAR. Se vor incheia contracte subsecvente LUNAR sau de cate ori este nevoie in functie de necesitatile si bugetul alocat acestei achizitii Se vor achizitiona reactivi cf. Anexa descriere -caiet sarcini,caiet sarcini,Anexa B-Fisa de date si restul documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 4483447_2024_PAAPD1520311
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Reactivi si consumabile compatibile cu aparatul Vitek 2 Compact
Description: -cf. Anexa descriere -caiet sarcini,caiet sarcini,Anexa B-Fisa de date si restul documentatiei de atribuire
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 24931250 Culture medium
Lot: LOT-0002
Title: Tulpini de referinta pentru controlul de calitate
Description: cf. Anexa descriere -caiet sarcini,caiet sarcini,Anexa B-Fisa de date si restul documentatiei de atribuire
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33698100 Microbiological cultures
Lot: LOT-0003
Title: Reactivi compatibili cu aparatul de detectie microbiana BacT/ALERT 3D
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Medii de cultura
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Reactivi pentru izolarea si caracterizarea germenilor multirezistenti
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Trusa si reactivi pentru identificarea manuala prin metoda galeriilor de teste biochimice miniaturizate a organismelor din ordinul Enterobacterales
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Trusa si reactivi pentru efectuarea antibiogramei germenilor anaerobi
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Trusa API NH pentru identificarea speciilor de Neisseria, Haemophilus si Moraxella
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Trusa aglutinare S. aureus– pentru identificare Staphylococcus aureus si diferentiere de Stafilococi coagulazo-negativi
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Trusa coloratie Gram
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Trusa coloratie Ziehl Neelsen
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Medii de cultura conditionate in flacoane, gata preparate
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Solutii de intretinere,calibrare si pastrare a elecrodului HI1131B
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Kit Merck pentru determinarea fierului medular (hematognost)
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Solutie albastru de metilen 1%
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 24200000 Dyes and pigments
Lot: LOT-0016
Title: Reactivi compatibili cu analizorul automat de coagulare SYSMEX CS 2000i
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Reactivi compatibili cu aparatul pentru imuno-hematologic (micrometoda)-BIO RAD
Internal identifier: 17