201526-2020 - ResultRomania-Bucharest: Food parcels
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție de pachete cu ajutoare alimentare și pachete cu produse de igienă, inclusiv transport la punctele de distribuție ale primăriilor in cadrul POAD 2018-2021
Reference number: 38918422/2019/1
II.1.2.
Main CPV code
15897300 Food parcels
II.1.4.
Short description
Achiziție de pachete cu ajutoare alimentare și pachete cu produse de igienă, inclusiv transport la punctele de distribuție ale primăriilor in cadrul POAD 2018-2021, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 20.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor clarificarilor in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 740 570 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 290 095 de beneficiari, aparținând grupului țintă eligibil POAD
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
15897300 Food parcels, 03211300 Rice, 15131000 Meat preserves and preparations, 15131300 Liver preparations, 15332400 Preserved fruits, 15411200 Cooking oil, 15612100 Wheat flour, 15612210 Corn flour, 15831000 Sugar, 15850000 Pasta products
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 740 570 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 290 095 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD, din judetele Braila, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Constanta, Galati, Giurgiu, Ialomita, Ilfov, Prahova, Tulcea, Vrancea, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Achiziția de pachete cu produse de igienă, inclusiv transport, respectiv livrarea unui numar de 4 755 408 pachete cu produse de igienă pentru perioada 2019-2020, pentru un număr de 1 188 852 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD
Lot No: 5
33711710 Toothbrushes, 33711610 Shampoos, 33711720 Toothpaste, 33711900 Soap, 39831200 Detergents
Achiziția de pachete cu produse de igienă, inclusiv transport, respectiv livrarea unui numar de 4 755 408 pachete cu produse de igienă pentru perioada 2019-2020, pentru un număr de 1 188 852 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD din municipiul Bucuresti si din cele 41 de judete ale tarii, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui numar de 1 714 110 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un numar de 285 685 beneficiari, aparținând grupului țintă eligibil POAD
Lot No: 1
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui numar de 1 714 110 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un numar de 285 685 beneficiari, aparținând grupului țintă eligibil POAD, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 745 754 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 290 959 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD
Lot No: 4
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 745 754 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 290 959 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD, din judetele Arges, Caras-Severin, Dambovita, Dolj, Gorj, Hunedoara, Mehedinti, Olt, Teleorman, Timis, Valcea, conform specificatiilor caietului de sarcini.
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 932 678 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 322 113 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD
Lot No: 2
Achiziția de pachete cu ajutoare alimentare, inclusiv transport, respectiv livrarea unui număr de 1 932 678 pachete cu ajutoare alimentare pentru perioada 2019-2021, pentru un număr de 322 113 beneficiari aparținând grupului țintă eligibil POAD, din judetele Bacau, Botosani, Iasi, Neamt, Suceava, Vaslui, conform specificatiilor caietului de sarcini.