2. Procedure
Procedure
Title: Dispozitive de detecție și alertă
Description: Sistemul este destinat supravegherii discrete a segmentelor de frontieră cu infrastructură limitată sau relief dificil, având rolul de a asigura: detectarea timpurie a activităților neautorizate, transmiterea securizată a alertelor către structurile de comandă, creșterea eficienței operaționale prin reducerea necesarului de personal în teren, monitorizarea continuă a sectoarelor de frontieră cu risc ridicat.
Previous notice: 199864-2026
Internal identifier: Dispozitive de detecție și alertă
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
Additional classification (cpv): 35100000 Emergency and security equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: - Obiectul achiziției: îl constituie furnizarea, livrarea, instalarea, punerea în funcțiune și instruirea personalului pentru utilizarea unui sistem integrat de dispozitive de detecție și alertă (DDA), compus din unități de captare a imaginilor, echipamente de comunicație și platformă software de management.