205067-2022 - ResultRomania-Târgu Jiu: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„CL10 - Executie retele de apa si canalizare in Targu Carbunesti si cartier Carbunesti Sat, inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”
Reference number: 20415711/2021/I/14
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Lucrările de constructie pentru executia de lucrari pentru „ CL10 Executie retele de apa si canalizare in Targu Carbunesti si cartier Carbunesti Sat, inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”, includ:
Obiect 1 - Retea de distributie apa potabila
Subobiect 1.1. Reabilitare retele de distributie
Subobiect 1.2. Extindere retea de distributie
Subobiect 1.3. Camine de sectorizare pe reteaua de distributie existenta
Obiect 2 - Retea de canalizare menajera
Subobiect 2.1. Reabilitare retea de canalizare menajera
Subobiect 2.2. Extindere retea de canalizare menajera
Subobiect 2.3. Statii noi de pompare pentru transportul apelor uzate si conducte de refulare
Durata de executie – 760 zile (25 luni)
Lucrarile includ:
a) Lucrari de constructie.
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
c) Testare si punere in functiune.
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 1095 zile
e) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1095 zile.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- in a 25- a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines
II.2.4.
Description of the procurement
Lucrarile propuse in cadrul obiectivului de investitii sunt urmatoarele:
Obiect 1 : RETEA DE DISTRIBUTIE APA POTABILA
o Reabilitare retea distributie, in localitatea Targu Carbunesti si cartier Carbunesti Sat, pe o lungime de 4019 m, inclusiv camine de vane, hidranti, bransamente pentru consumatori, traversari drumuri, cale ferata
Subobiect 1.2. Extindere retele de distributie
o Extindere retea distributie, in localitatea Targu Carbunesti si c artier Carbunesti Sat pe o lungime de 5270 m, inclusiv camine de vane, hidranti, bransamente pentru consumatori, traversari drumuri, viroage, cursuri de apa
o Echiparea retelei de distributie existente/extinse in Targu Carbunesti, Carbunesti Sat, Cojani, Pojogeni Cerat si pe retele de distributie extinse in cu 5 camine de sectorizare– cuprinde executia caminelor de vane din beton;
Obiect 2 : RETEA DE CANALIZARE MENAJERA
o Reabilitare retea de canalizare in localitatea Targu Carbunesti, pe o lungime de 5.305 m, inclusiv camine de vizitare, racorduri pentru consumatori, traversari drumuri.
o Reabilitare retea de canalizare in localitatea Targu Carbunesti si cartier Carbunesti Sat, pe o lungime de 12.189 m, inclusiv camine de vizitare, racorduri pentru consumatori, traversari drumuri.
o Realizare 3 statii de pompare ape uzate, complet echipate si continand toate instalatiile necesare functionarii;
o Realizare conducte de refulare in lungime totala de 1.608 m, inclusiv camine de vane, traversari drumuri, cale ferata, cursuri de apa
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde Perioada de Garantie de 1095 zile