205069-2021 - ResultRomania-Satu Mare: Road-repair works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de reparaţii şi întreţinere a străzilor din municipiul Satu Mare: lotul I – mal drept Someş; lotul II – mal stâng Someş
Reference number: 4038806/2020/L01
II.1.2.
Main CPV code
45233142 Road-repair works
II.1.4.
Short description
Acordul-cadru presupune lucrări de: reparare a drumurilor, a trotuarelor, inclusiv a trotuarelor cu pișcoturi ornamentale, încadrarea cu borduri a carosabilului și trotuarelor, reparații dale de beton degradate, reparații fisuri și crăpături transversale, întreținere și colmatare rosturi de dilatație și de contracție la dalele de beton, reparații parcări, inclusiv parcări ecologice, plombări, tratament dublu pentru îmbunătățirea rugozității carosabilului, așternere covoare asfaltice subțiri, nivelări străzi de pământ, ridicarea la cotă a capacelor căminelor de vizitare apă-canal și a capacelor gurilor de scurgere etc.
Conf. prev. art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, autoritatea contractanta va raspunde la clarificari in a 10-a zi inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor. Totodata, numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 de zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lotul I – Mal drept Someş
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233142 Road-repair works, 45233141 Road-maintenance works, 45233160 Paths and other metalled surfaces, 45233161 Footpath construction work, 45233222 Paving and asphalting works, 45233223 Carriageway resurfacing works, 45233251 Resurfacing works, 45233252 Surface work for streets
II.2.4.
Description of the procurement
Lotul II – Mal stâng Someş
Lot No: 2