207527-2022 - ResultRomania-Giurgiu: Specialist vehicles
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziţia de echipamente și bunuri specifice intervențiilor în situații de urgență în cadrul proiectului „Investiții pentru o regiune sigură: Județul Giurgiu și Districtul Ruse - ISRˮ, Cod 15.3.1.023, finanţat prin Programul INTERREG V-A România-Bulgaria
Reference number: 9977
II.1.2.
Main CPV code
34114000 Specialist vehicles
II.1.4.
Short description
Contract de furnizare produse - echipamente specifice interventiilor in situatii de urgenta în cadrul proiectului „Investiții pentru o regiune sigură: Județul Giurgiu și Districtul Ruse - ISRˮ, Cod 15.3.1.023, finanţat prin Programul INTERREG V-A Romania-Bulgaria, conform art. 3 lit. n) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Durata de livrare a produselor/echipamentelor este de maximum 180 de zile de la emiterea ordinului de livrare/comenzii în scris, dar nu mai tarziu de termenul de finalizare al implementarii proiectului.
Echipamentele ce se vor achiziționa sunt:
Lotul 1-Stație mobilă pentru distribuirea combustibilului (Rezervoare de combustibil)
Lotul 2-Autoatelier de reparatii auto
Lotul 3-Autovehicule speciale pentru munca operativa
Lotul 4-Autovehicul special cu sistem de stingere prin hidroperforare
Lotul 5-Set complet individual de salvare la înălțime si Set complet colectiv de salvare la înălțime
Conform documentatiei de atribuire.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Autoatelier de reparatii auto
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
1 bucata Autoatelier de reparatii auto conform Anexei 2
Autovehicul special cu sistem de stingere prin hidroperforare
Lot No: 4
34144213 Fire engines
1 bucata Autovehicul special cu sistem de stingere prin hidroperforare, conform Anexei 4, Anexei 7 si Anexei 8.
Stație mobilă pentru distribuirea combustibilului (Rezervoare de combustibil)
Lot No: 1
44611600 Reservoirs
1 bucata - Conform Anexei 1.
Autovehicule speciale pentru munca operativa
Lot No: 3
3 bucati Autovehicule speciale pentru munca operativa conform anexei 3 si anexei 8.
Set complet individual de salvare la înălțime si Set complet colectiv de salvare la înălțime
Lot No: 5
35110000 Firefighting, rescue and safety equipment
10 bucati Set complet individual de salvare la înălțime conform anexei 5
1 bucata Set complet colectiv de salvare la înălțime conform anexei 6