207614-2021 - ResultRomania-Bucharest: Construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări la Academia Navală Militară „Mircea cel Bătrân”
Reference number: 4183253_2020_PAAPD1161393
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
— Lot I – 2019-C/I-1369 Pav. B1. Valoarea estimata a contractului de achiziție este de 17 757 468,31 RON fara TVA din care:
—— servicii de proiectare: 505 134,4 RON fara TVA;
—— executie lucrari: 17 252 333,91 RON fara TVA;
— Lot II – 2019-C/I-1369 Pav. X. Valoarea estimata a contractului de achiziție este de 16 957 579,26 RON fara TVA din care:
—— servicii de proiectare: 651 156,7 RON fara TVA;
—— executie lucrari: 16 306 422,56 RON fara TVA.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot II – 2019-C/I-1369 Pav. X
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.2.4.
Description of the procurement
Lot II – 2019-C/I-1369 Pav. X.
Valoarea estimata a contractului de achiziție este de 16 957 579,26 RON fara TVA din care:
— servicii de proiectare: 651 156,7 RON fara TVA;
— executie lucrari: 16 306 422,56 RON fara TVA.
Lot I – 2019-C/I-1369 Pav. B1
Lot No: 1
Lot I – 2019-C/I-1369 Pav. B1.
Valoarea estimata a contractului de achiziție este de 17 757 468,31 RON fara TVA din care:
— servicii de proiectare: 505 134,4 RON fara TVA;
— executie lucrari: 17 252 333,91 RON fara TVA.