See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dotarea cu Materiale didactice şi produse specifice laboratoarelor multidisciplinare a unităţilor de învăţământ din Judeţul Prahova în cadrul proiectului “Școli Motivante Adaptate Ritmului Tehnologic - PH SMART”
Description: Obiectul achiziţiei : se urmărește asigurarea în bune condiții a serviciului public de educație și accesul egal la educație pentru elevii încadrați în învățământul preuniversitar din județul Prahova printr-o soluţie unitară: dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a 81 de unități de învățământ preuniversitar și 5 unități conexe. Prin această achiziție sunt vizate următoarele investiții corelate cu indicatorii de proiect: - 62 laboratoare de științe (multidisciplinare) din unitățile de învățământ preuniversitar dotate cu materiale didactice specifice În conformitate cu prevederile art.160 din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până în a 22-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Internal identifier: 2842889/2024/15823
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Conform caietului de sarcini. Achiziția se realizează în cadrul proiectului Școli Motivante Adaptate Ritmului Tehnologic - PH SMART, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta C15 – Educație, apelul de proiecte Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe, Investiția 13. Echiparea laboratoarelor informatice din școlile de educație și formare profesională (EFP), Investiția 14. Echiparea atelierelor de practică din unitățile de învățământ profesional și tehnic, Investiția 9. Asigurarea echipamentelor și a resurselor tehnologice digitale pentru unitățile de învățământ, Investiția 11. Asigurarea dotărilor pentru sălile de clasă preuniversitare și laboratoarele/atelierele școlare Obiectul achiziţiei : se urmărește asigurarea în bune condiții a serviciului public de educație și accesul egal la educație pentru elevii încadrați în învățământul preuniversitar din județul Prahova printr-o soluţie unitară: dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a 81 de unități de învățământ preuniversitar și 5 unități conexe. Prin această achiziție sunt vizate următoarele investiții corelate cu indicatorii de proiect: - 62 laboratoare de științe (multidisciplinare) din unitățile de învățământ preuniversitar dotate cu materiale didactice specifice
Internal identifier: 1