See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC-CL-08 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Cotofanesti, Casin si Manastirea Casin
Description: Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-08 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Cotofanesti, Casin si Manastirea Casin” Lot 1 - Extinderea retelelor de canalizare in Cotofanesti Lot 2 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Manastirea Casin Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Casin NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1390978
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Extinderea retelelor de canalizare in Cotofanesti
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 1 – Extinderea retelelor de canalizare in Cotofanesti ”, incluzand: • Extinderea retelei de canalizare în Cotofanesti cu 5.507 m; • Extinderea retelei de canalizare în Balca cu 4.494 m; • Extinderea retelei de canalizare în Borsani cu 4.220 m; • Realizare a 14 staţii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente in lungime de L = 3.652 m astfel: Cotofanesti in lungime de L = 1.285 m, Balca in lungime de L = 1.470 m, Borsani in lungime de L = 897 m. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 24 luni Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Manastirea Casin
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 2 – Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Manastirea Casin”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa: • Realizare conducta de aductiune Casin – Manastirea Casini cu lungimea totala de L = 5.927 m; • Realizare pe conducta de aductiune a statiilor de pompare/repompare apa: SP M. Casin: Q = 12.40 l/s; Hp = 100 m, SRP M. Casin: Q = 12.40 l/s; Hp = 50 m; • Extinderea retelei de distributie în Manastirea Casin(localitatile Manastirea Casin, Parvulesti si Lupesti), cu lungimea totala de L = 3.499 m; • Realizare rezervor nou V=400 mc in GA Manastirea. Casin existenta; Lucrarile aferente obiectelor din cadru GA Manastirea Casin fac obiectul altui contract de lucrari. • Realizare statie de clorinare 12.4 l/s in GA ManastireaCasin existenta Lucrarile aferente obiectelor din cadru GA Manastirea Casin fac obiectul altui contract de lucrari. Sistemul de canalizare: • Extinderea retelei de canalizare în Manastirea Casin(localitatile Manastirea Casin, Parvulesti si Lupesti) cu lungimea totala de L = 22.950 m; • Realizare a 18 staţii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente in lungime de L = 4.923 m; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 24 luni Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Casin
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 3 – Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Casin”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa: • Realizare statie de pompare catre GA Curita QP = 3,5 l/s; HP = 60 mCA; • Reabilitare stația de pompare Cașin, echipata cu (3+1) pompe având Q = 42.7 l/s, H = 36 mCA, • Reabilitare conducta de bransare Casin pe traseu nou L= 2690 m; • Realizare conducta de aductiune Casin – Curita L= 3183 m; • Extindere retea de distributie Cașin L=7793 m; • Realizare rețea de distribuție Curița L = 4969 m. Sistemul de canalizare: • Extindere conducte de canalizare L=17523 m; • Realizare 10 statii de pompare apa uzata; • Conducte de refulare 1668 m; Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 24 luni Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 3