See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: “Modernizare linii MT 20 Kv Ianculesti, Calugareni, Motoare, Uzunu Pompe 2 si modernizare RED JT cu centralizare masura in localitatea Calugareni, Crucea de piatra si Modteni-Branistari” Fondul de modernizare - 3 Modernizarea si constructia de noi tronsoane de infrastructura energetica
Description: Achizitia este necesară și oportună pentru modernizarea și extinderea capacității de livrare a energiei, pentru zona UAT-urilor Mihai Bravu, Uzunu, Hulubești, Ianculești, Stoenesti, Mirău, Călugăreni, Crucea de Piatră, Adunații Copăceni, Dărăști-Vlașca, Budeni, Moșteni și Brăniștari. Efortul de modernizare și extindere a capacității reţelei de distribuţie vizează, în principal: a) Liniile de medie tensiune 20kV Ianculești, Călugăreni, Motoare, Uzunu si Pompe 2, care trebuie modernizate, extinse ca și capacitate și reconfigurate. b) Posturile de transformare 20kV/0,4kV alimentate din aceste linii, care trebuie modernizate, reconfigurate și extinse ca și capacitate. c) PT-urile alimentate din LE 20kV Ianculești, Călugăreni, Motoare, Uzunu și Pompe 2, unde se vorînlocui celulele de m.t. existente cu celule noi și care vor fi obiectul integrării în SCADA/ADMS, prin diverse dispozitive de acționare la distanță sau de monitorizare. d) introducerea supravegherii video la obiective (PT-uri). e) Introducerea de măsuri pentru digitalizarea și creșterea capacității de transmisiune a datelor de la elementele de reţea inteligente, către sistemul de telecontrol (prin trecerea în viitor la comunicații prin fibră optică, mai securizate și de capacitate mai mare). Zona de aplicabilitate a Proiectului este reprezentată de reţeaua de distribuţie aferentă LE 20kV Ianculești, Călugăreni, Motoare, Uzunu și Pompe 2, alimentate din statia 110/20 kV Uzunu și 110/20kV Copaceni, PT-uri și joncționări cu reţeaua de JT și liniile JT până la nivel de branșamente. Ținta finală sunt consumatorii din UAT-urile Mihai Bravu, Uzunu, Hulubești, Ianculești, Stoenesti, Mirău, Călugăreni, Crucea de Piatră, Adunații Copăceni, Dărăști-Vlașca, Budeni, Moșteni și Brăniștari, casnici și noncasnici. Op ec interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In masura in care sol de clarif sau info suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a of (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata).
Internal identifier: 2024/07833
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45315500 Medium-voltage installation work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia este necesară și oportună pentru modernizarea și extinderea capacității de livrare a energiei, pentru zona UAT-urilor Mihai Bravu, Uzunu, Hulubești, Ianculești, Stoenesti, Mirău, Călugăreni, Crucea de Piatră, Adunații Copăceni, Dărăști-Vlașca, Budeni, Moșteni și Brăniștari. Zona de aplicabilitate a Proiectului este reprezentată de reţeaua de distribuţie aferentă LE 20kV Ianculești, Călugăreni, Motoare, Uzunu și Pompe 2, alimentate din statia 110/20 kV Uzunu și 110/20kV Copaceni, PT-uri și joncționări cu reţeaua de JT și liniile JT până la nivel de branșamente.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45315600 Low-voltage installation work, 71323100 Electrical power systems design services