See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii furnizare internet și CATV, management și mentenanță pentru: sisteme internet-CATV, sisteme de securitate și sistem de control acces auto, extindere sistem de securitate
Description: Servicii pentru următoarele activități: 1. Management și mentenanță pentru sisteme de internet (rețea externă și interna a clădirilor și echipamentele aferente), inclusiv mentenanța și managementul pentru rețeaua de transport și distribuție a internetului de la punctul de intrare în USAMV București până la terminalul utilizatorului final; 2. Retransmisie și furnizare, transport și distribuție televiziune digitală prin cablu până la terminalul utilizatorului final, inclusiv management și mentenanță pentru sistemul de televiziune (rețea externă și internă a clădirilor și echipamentele aferente); 3. Servicii furnizare internet, inclusiv conexiune de backup și transport; 4. Management și mentenanță pentru rețeaua și sistemele de securitate, respectiv sisteme de supraveghere video, sisteme control acces în cămine și spații de învățământ, videointerfoane, sisteme antiefracție în Campusul „Agronomie - Herăstrău”; 5. Management și mentenanță pentru rețeaua și sistemele de securitate, respectiv sisteme de supraveghere video, sisteme control acces în cămine și spații de învățământ, videointerfoane, sisteme antiefracție, sistem de acces auto cu bariere, sistem control acces cămine și spații de învățământ în Campusul „Medicină Veterinară Cotroceni”; 6. Extindere sistem de securitate perimetrală și în interiorul clădirilor, respectiv sisteme de supraveghere video și sisteme de alarmă antiefracție. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4602041-2024-3S
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50332000 Telecommunications-infrastructure maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Acord-cadru de prestări servicii pentru următoarele activități: 1. Management și mentenanță pentru sisteme de internet (rețea externă și interna a clădirilor și echipamentele aferente), inclusiv mentenanța și managementul pentru rețeaua de transport și distribuție a internetului de la punctul de intrare în USAMV București până la terminalul utilizatorului final; 2. Retransmisie și furnizare, transport și distribuție televiziune digitală prin cablu până la terminalul utilizatorului final, inclusiv management și mentenanță pentru sistemul de televiziune (rețea externă și internă a clădirilor și echipamentele aferente); 3. Servicii furnizare internet, inclusiv conexiune de backup și transport; 4. Management și mentenanță pentru rețeaua și sistemele de securitate, respectiv sisteme de supraveghere video, sisteme control acces în cămine și spații de învățământ, videointerfoane, sisteme antiefracție în Campusul „Agronomie - Herăstrău”; 5. Management și mentenanță pentru rețeaua și sistemele de securitate, respectiv sisteme de supraveghere video, sisteme control acces în cămine și spații de învățământ, videointerfoane, sisteme antiefracție, sistem de acces auto cu bariere, sistem control acces cămine și spații de învățământ în Campusul „Medicină Veterinară Cotroceni”; 6. Extindere sistem de securitate perimetrală și în interiorul clădirilor, respectiv sisteme de supraveghere video și sisteme de alarmă antiefracție. Serviciile se vor presta în locații ce aparțin Universității de Științe Agronomice și Medicină Veterinară din București (USAMV București), respectiv în: - Campus „Agronomie - Herăstrău” din bd. Mărăști nr. 59, sector 1, București, în suprafața de 38 ha; - Campus „Medicină Veterinară - Cotroceni” din Splaiul Independenței nr. 105, sector 5, București, în suprafața de 6 ha.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices, 35125300 Security cameras, 45312200 Burglar-alarm system installation work, 50312300 Maintenance and repair of data network equipment, 50341000 Repair and maintenance services of television equipment, 50610000 Repair and maintenance services of security equipment, 72319000 Data supply services, 92232000 Cable TV