See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie "Intreruptoare de medie tensiune in vid"_Retele Electrice Romania S.A.
Description: Prin achizitia de Intreruptoare de medie tensiune in vid, se va asigura continuitatea in alimentare a consumatorilor la reteaua electrica de distributie, se vor indeplini cerintele legislative aplicabile (Ordinul ANRE nr. 96/18.10.2017 Regulamentul de organizare a activităţii; Ordinul ANRE nr. 59/02.08.2013 pentru aprobarea Regulamentului privind racordarea utilizatorilor la reţelele electrice de interes public). Achizitia acestor produse se face in vederea modernizarii infrastructurii de retele electrice, prin inlocuirea celor uzate moral sau fizic, in vederea imbunatatirii/ cresterii performantei acestora si a reducerii numarului interventiilor pentru asigurarea conditiilor standardului de calitate in distributia energiei electrice catre consumatori. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: anuala, conform Anexei 1 a caietului de sarcini, atasate prezentei documentatii. Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 19-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor - conform prevederilor art.172 alin. (2) si 173 alin. (1) din Legea 99/2016 actualizata.
Internal identifier: 2025/02420; 02644; 02645
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31214200 Switch disconnector
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitia de intrerupatoare de medie tensiune in vid se face in vederea modernizarii infrastructurii de retele electrice, prin inlocuirea celor uzate moral sau fizic, in vederea imbunatatirii/ cresterii performantei acestora si a reducerii numarului interventiilor pentru asigurarea conditiilor standardului de calitate in distributia energiei electrice catre consumatori. Cantitati estimate minime si maxime: Conf Anexei 1 a caietului de sarcini atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conf documentatiei de atribuire. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 2,560,715.40 RON fara TVA.
Internal identifier: 1