211008-2022 - ResultRomania-Brașov: Highway maintenance work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara - Acorduri - cadru de lucrari avand ca obiect „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov”
II.1.2.
Main CPV code
45233139 Highway maintenance work
II.1.4.
Short description
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordurilor cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III, anul IV) sunt conform Anexei 2 la Caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 12 a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Autostrazi
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP DRDP Brasov” : Lot Autostrazi conform Anexei 2 la Caietul de sarcini
„Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Brasov
Lot No: 2
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Brasov conform Anexei 2 la Caietul de sarcini
„Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot M. Ciuc
Lot No: 3
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP DRDP Brasov” : Lot M. Ciuc conform Anexei 2 la Caietul de sarcini
„Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Sf. Gheorghe
Lot No: 4
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Sf. Gheorghe conform Anexei 2 la Caietul de sarcini
„Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Sibiu
Lot No: 5
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov”: Lot Sibiu conform Anexei 2 la Caietul de sarcini
„Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Tg. Mures
Lot No: 6
Acord cadru Lucrari de intretinere curenta pe timp de vara: „Intretinere curenta a partii carosabile, acostamente, benzi de urgenta si benzi de incadrare, anul I – anul IV pentru DRDP Brasov” : Lot Tg. Mures conform Anexei 2 la Caietul de sarcini