See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Lucrari de investitii in instalatiile electrice de medie si joasa tensiune din zona Moldovei - 3 loturi
Description: Lucrari de investitie in instalatiile electrice de medie si joasa tensiune din zona Moldovei, procedura divizata in 3 loturi, dupa cum urmeaza: Lot 1 - Lucrari de Reabilitari retea LEA JT si INT-uri, Modernizare cutii de sectionare, inlocuire Trafo MT/JT, Cutii de distributie, Modernizare bransamente (obtinere autorizatie de construire, daca va fi cazul) Lot 2 - Lucrari de Inlocuire PTM, PTCZ, PA, PTS, Modernizare tablouri de distributie TDRI, Modernizare LES MT/JT, Modernizare firide, buclare LES cu LES (obtinere autorizatie de construire, daca va fi cazul) Lot 3 - Lucrari de Reabilitari LEA MT, Montare reclosere si separatoare, Montare celula aeriana de masura, Inlocuire izolatie LEA 20kV, Inlocuire Izolatori Antipasare, Buclare LEA cu LEA, Buclare LEA cu LES (obtinere autorizatie de construire, daca va fi cazul) Obiectul achizitiei consta in executia lucrarilor, respectiv furnizarea de catre contractant, a materialelor necesare executiei lucrarilor. Valoarea estimata pentru alegerea procedurii de atribuire, respectiv pentru verificarea incadrarii in pragurile de publicitate de nivel European cf. art. 21 din Legea Nr. 99/2016 privind achizitiile sectoriale a fost calculata prin luarea in considerare si a valorii materialelor ce vor fi puse la dispozitie de entitatea contractanta.
Internal identifier: RO10976687/2064/2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45310000 Electrical installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LUCRARI DE REABILITARI RETEA LEA JT SI INT-URI, MODERNIZARE CUTII DE SECTIONARE, INLOCUIRE TRAFO MT/JT, CUTII DE DISTRUBUTIE, MODERNIZARE BRANSAMENTE ( OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL)
Description: Lot 1 - LUCRARI DE REABILITARI RETEA LEA JT SI INT-URI, MODERNIZARE CUTII DE SECTIONARE, INLOCUIRE TRAFO MT/JT, CUTII DE DISTRUBUTIE, MODERNIZARE BRANSAMENTE ( OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL) Frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite: Se estimează ca se vor atribui mai multe contracte subsecvente anual , una doua reofertari pe luna in functie de necesitatea entitatii contractante. Contractele subsecvente se vor acorda cu reluarea competitiei. Cantitatile ce ar putea fi solicitate pe parcursul derularii acordului cadru: conf. Anexa Lot 1 atasata. Valoarea estimata a celui mai mic ctr subsecvent: 7.634.023,70 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare ctr subsecvent: 15.268.047,40 lei fara TVA. Valoarea estimata minima a acordului cadru: 68.027.173,38 lei fara TVA. Valoarea estimata maxima a acordului cadru: 443.978.942,66 lei fara TVA.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681410 Electrical materials, 45315500 Medium-voltage installation work, 45315600 Low-voltage installation work
Lot: LOT-0002
Title: LUCRARI DE INLOCUIRE PTM, PTCZ, PA,PTS, MODERNIZARE TABLOURI DE DISTRIBUTIE TDRI MODERNIZARE LES MT/JT MODERNIZARE FIRIDE, BUCLARE LES CU LES (OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL)
Description: Lot 2 - LUCRARI DE INLOCUIRE PTM, PTCZ, PA,PTS, MODERNIZARE TABLOURI DE DISTRIBUTIE TDRI MODERNIZARE LES MT/JT MODERNIZARE FIRIDE, BUCLARE LES CU LES (OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL). Frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite: Se estimează ca se vor atribui mai multe contracte subsecvente anual , una doua reofertari pe luna in functie de necesitatea entitatii contractante. Contractele subsecvente se vor acorda cu reluarea competitiei. Cantitatile ce ar putea fi solicitate pe parcursul derularii acordului cadru: conf. Anexa Lot 2 atasata. Valoarea estimata a celui mai mic ctr subsecvent: 7.634.023,70 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare ctr subsecvent: 15.268.047,40 lei fara TVA. Valoarea estimata minima a acordului cadru: 36.649.739,98 lei fara TVA. Valoarea estimata maxima a acordului cadru: 118.868.754,58 lei fara TVA.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LUCRARI DE REABILITARI LEA MT, MONTARE RECLOSERE, SI SEPARATOARE,MONTARE CELULA AERIANA DE MASURA, INLOCUIRE IZOLATIE LEA 20 KV, INLOCUIRE IZOLATORI ANTIPASARE, BUCLARE LEA CU LEA, BUCLARE LEA CU LES (OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL)
Description: Lot 3 - LUCRARI DE REABILITARI LEA MT, MONTARE RECLOSERE, SI SEPARATOARE,MONTARE CELULA AERIANA DE MASURA, INLOCUIRE IZOLATIE LEA 20 KV, INLOCUIRE IZOLATORI ANTIPASARE, BUCLARE LEA CU LEA, BUCLARE LEA CU LES (OBTINERE AC DACA VA FI CAZUL) Frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite: Se estimează ca se vor atribui mai multe contracte subsecvente anual , una doua reofertari pe luna in functie de necesitatea entitatii contractante. Contractele subsecvente se vor acorda cu reluarea competitiei. Cantitatile ce ar putea fi solicitate pe parcursul derularii acordului cadru: conf. Anexa Lot 3 atasata. Valoarea estimata a celui mai mic ctr subsecvent: 3.229.047,34 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare ctr subsecvent: 6.458.094,69 lei fara TVA. Valoarea estimata minima a acordului cadru: 25.043.806,64 lei fara TVA. Valoarea estimata maxima a acordului cadru: 161.461.788,16 lei fara TVA.
Internal identifier: 3