211631-2023 - ResultRomania-Ghercești: Vacuum ovens
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Etuva
Reference number: 2326144_2022_PAAPD1373346
II.1.2.
Main CPV code
42942200 Vacuum ovens
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il reprezinta achizitionarea unei "Etuve". Cantitatea estimata necesara este de 1 buc. Avand in vedere faptul ca obiectul principal al contractului este achizitionarea de "Etuva", tipul de contract propus este contract de furnizare in conformitate cu prevederile Anexei la H.G. nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publica din Legea nr. 98/2016.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor va fi de: 18 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Etuva- 1 bucata. A se vedea Caietul de sarcini.