212451-2024 - Result
Romania – Diesel fuel (EN 590) – Acord-cadru de furnizare motorina de uz militar (F-54)
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAcord-cadru de furnizare motorina de uz militar (F-54)
DescriptionFurnizare motorina de uz militar (F-54), conform cerintelor din caietul de sarcini Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier4193125_2020_PAAPD1107489
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09134220 Diesel fuel (EN 590)
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionCantitate estimativa minima a acordului-cadru: 35.000 tone; Cantitate estimativa maxima a acordului-cadru: 55.000 tone; Cantitate estimative minime/maxime a unui singur contract subsecvent: 1.000 tone/ 15.000 tone. Valoarea totală estimată a acordului-cadru (285.505.000,00 lei fără TVA) a fost calculată având în vedere prețul unitar estimat de 5.191,00 lei/tonă fără TVA, din care acciza 1.923,54 lei/tonă, valabilă la momentul publicării documentației de atribuire.
Internal identifier1