216621-2022 - ResultRomania-București: Electricity
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Energie electrică pentru o perioadă de 3 luni
II.1.2.
Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4.
Short description
Furnizarea de Energie Electrică începând cu data de 01.05.2022, până la atribuirea contractului prin procedura competitivă aflată în derulare, perioadă estimată la 3 luni, conform specificaţiilor din Caietul de sarcini.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Încheierea unui contract, de furnizare energie electrică pentru o perioadă de 3 luni, pentru necesarul Metrorex, aferent sistemului de alimentare ce include 36 locuri de consum, respectiv 81 puncte de măsură, prezentate în ANEXA 1 și ANEXA 2 din caietul de sarcini.
Cantitatea totală de energie electrică estimată pentru 3 luni este de 48.200 MWh.