218765-2019 - ResultRomania-Arad: Apples
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru pentru furnizare și distribuție a merelor pentru preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate și particulare acreditate [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 3519941-2018-PAAPD1032976, PAAPD1032977, PAAPD1032978,PAAPD1032979
II.1.2.
Main CPV code
03222321 Apples
II.1.4.
Short description
Acordul-cadru are ca scop furnizarea și distribuirea merelor pentru preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate și particulare acreditate și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat și particular din județul Arad, în anul școlar 2018–2019, 2019–2020 pe loturi, respectiv lotul I zona Arad (inclusiv municipiul), lotul II zona Chișineu Criș, lotul III zona Lipova, lotul IV zona Ineu.
Anul şcolar 2018–2019 — valoarea contractelor subsecvente:
Lot I — Zona Arad (inclusiv municipiul):
— minimă: 24 288 copii şi elevi x 50 zile/an x 0,55 RON/bucată fruct = 667 920 RON fără TVA,
— maxima: 676 802,5 RON fără TVA.
Lot II — Zona Chişineu Criş:
— minimă: 5 624 copii şi elevi x 50 zile/an x 0,55 RON/bucată fruct = 154 660 RON fără TVA,
— maximă: 156 035,00 RON fără TVA.
Lot III — Zona Lipova:
— minimă: 3 600 copii şi elevi x 50 zile/an x 0,55 RON/bucată fruct = 99 000 RON fără TVA,
— maximă: 100 127,50 RON fără TVA.
Lot IV [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Acord-cadru pentru furnizare și distribuție a merelor — lotul I zona Arad (inclusiv municipiul)
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul I zona Arad (inclusiv municipiul).
Cantitate minimă: an şcolar 2018–2019: 24 288 copii şi elevi x 50 zile/an = 1 214 400 buc.
Cantitate maximă: an şcolar 2019–2020: 1 674 228 buc.
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul III Zona Lipova
Lot No: 3
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul III Zona Lipova.
Cantitate minimă: an şcolar 2018–2019: 180 000 buc.
Cantitate maximă: an şcolar 2019–2020: 248 268 buc.
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul IV Zona Ineu
Lot No: 4
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul IV Zona Ineu.
Cantitate minimă: an şcolar 2018–2019: 389 200 buc.
Cantitate maximă: an şcolar 2019–2020: 536 792 buc.
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul II Zona Chişineu Criş
Lot No: 2
Acord-cadru pentru furnizare şi distribuţie a merelor — lotul II Zona Chişineu Criş.
Cantitate minimă: an şcolar 2018–2019: 281 200 buc.
Cantitate maximă: an şcolar 2019–2020: 386 512 buc.