See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: “INSTITUTUL REGIONAL DE ONCOLOGIE TIMIȘOARA”
Description: Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: “INSTITUTUL REGIONAL DE ONCOLOGIE TIMIȘOARA” Valoarea estimată este de 903.053.011,89 lei, fără TVA Valoare detaliata se regaseste la cap: VI.3 Informatii suplimentare din prezenta Fisa de date. Legenda AC - Autoritate contractantă ANAP - Agenția Națională pentru Achiziții Publice BCE - Banca Centrală Europeană Cciv - Codul civil CDS - Contract de servicii de dirigenție de șantier CE - Contract de execuție CF - Contract de furnizare CNI - Compania Națională de Investiții „C.N.I.” – S.A. CP - Contract de proiectare CPE - Contract de proiectare și execuție CPEAT - Contract de proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului CS - Caiet de sarcini DA- Documentația de atribuire DALI - Documentația de avizare a lucrărilor de intervenții DTAC - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire DTAD - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de desființare GBE -Garanție de bună execuție GP -Garanție de participare HG - Hotărârea Guvernului HG 395/2016 - Normele metodologice aprobate prin H.G. nr. 395/2016 IFN - Instituție financiară nebancară IMM - Întreprindere mică și mijlocie Legea 98/2016 - Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice MDLPA - Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației OA - Ofertant asociat OE - Operator economic OI - Ofertant individual ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului PF - Persoană fizică PFA - Persoană fizică autorizată PFIN - Propunere financiară PJ - Persoană juridică PNCIPS Programului național de construcții de interes public sau social PNRR - Planul Național de Redresare și Reziliență PT - Proiect tehnic de execuție PTH - Propunere tehnică PV - Proces-verbal Regulamentul (UE) 2022/576 Regulamentul (UE) 2022/576 al Consiliului din 8 aprilie 2022 de modificare a Regulamentului (UE) nr. 833/2014 privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile Rusiei de destabilizare a situației în Ucraina S - Subcontractant SA - Serviciul Achiziții SEO -Serviciul Evaluare Oferte SF - Studiu de fezabilitate SPF - Studiu de prefezabilitate TS - Terț susținător Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14273221_2024_PAAPD1496069
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: “INSTITUTUL REGIONAL DE ONCOLOGIE TIMIȘOARA”
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services