220771-2020 - ResultRomania-Drobeta-Turnu Severin: Construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reabilitarea şi modernizarea sistemului de alimentare cu apă şi canalizare în judeţul Mehedinţi –„Construcția sistemelor de alimentare cu apă și canalizare pentru aglomerările CUJMIR Braniștea”, cod identificare contract CL4-CL7 (lot 3)
Reference number: 1605884_2019_PAAD1049599
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
Reabilitarea şi modernizarea sistemului de alimentare cu apă şi canalizare în judeţul Mehedinţi –„Construcția sistemelor de alimentare cu apă și canalizare pentru aglomerările CUJMIR Braniștea”, cod identificare contract CL4-CL7 (lot 3), conform documentatiei de atribuire. Termenul-liminta pana la care orice operator economic interesat de participare la procedura de achizitie are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta stabileste ca termenul-limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare cu 11 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232411 Foul-water piping construction work, 45232420 Sewage work, 45232431 Wastewater pumping station, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Lucrările si serviciile care urmează a fi executate în cadrul prezentei proceduri de atribuire sunt detaliate în cadrul caietelor de sarcini anexate documentației de atribuire. Modificarea contractului de achizitie sectorial, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 236 din Legea nr. 99/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunii nr. 3/2017 emisede ANAP, respectiv cap. III – „Modificari nesubstantiale – adaptari la context practic si modificari nesubstantiale – prag valoric”. Valoarea totală estimată: 51 749 575,10 RON fara TVA (fara cheltuieli diverse si neprevazute si fara TVA). In bugetul proiectului sunt prevazute cheltuieli diverse si neprevazute in cuantum de 2 481 256,64 RON fara TVA. Aceste sume pot fi accesate oricând in timpul derularii contractului, in conditiile prevazute la art. 236 din Legea 99/2016.
Avand în considerare faptul că, Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP) permite menționarea unui număr limitat de caractere la secțiunea II.2.4) – „Descrierea achizitiei publice” din fișa de date a achiziției, pentru a asigura operatorilor economici interesați de participarea la procedura de atribuire o informare corectă, completă și explicită cu privire la modul de desfășurare a procedurii de atribuire, în documentul intitulat „Instrucțiuni pentru ofertanți” sunt prezentate informații detaliate referitoare la descrierea achizitiei.