Additional information
Un operator economic poate participa la procedura numai daca este inregistrat in SEAP.
2. Corespondenta si toate documentele depuse de op. ec. vor fi in limba romana, sau insotite de traducere autorizata in limba romana.
4. Solicitarile de clarificari ale potentialilor ofertanti se vor adresa in mod exclusiv in SEAP la Sectiunea ”Solicitari de clarificare/ Intrebari/ Comunicari” din cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice.
5. Raspunsurile la solicitarile de clarificari se vor posta in termen legal în cadrul anuntului de participare publicat pe site–ul:
http://www.e-licitatie.ro/pub.
7. Declaratia DUAE se completeaza direct in SEAP, iar depunerea acesteia odata cu oferta este obligatorie, in caz contrar, oferta va fi respinsa ca inacceptabila in cf cu art. 143, alin.(2), lit.b) din HG nr. 394/2016.
2. În cazul asocierii mai multor operatori economici care participă în comun la procedura de atribuire, cerințele privind capacitatea tehnică și profesională se consideră îndeplinite daca aceștia demonstrează că dispun de respectivele documente și/sau că unul dintre membrii asocierii deține autorizația solicitată, dupa caz, cu condiția că respectivul membru să execute partea din contract pentru care este solicitată autorizația respectivă (art. 58, alin. (1) din HG 394/2016).