See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL7 – Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in orasul Stefanesti
Description: CL7 Extinderea și reabilitarea sistemelor de alimentare cu apă și canalizare în orașul Ștefănești In cadrul contractului se vor realiza: • Lungimea aproximativa a conductelor de apa care vor fi construite este de 21.638 m, realizate din PEID, PE 100RC cu diametre de 63 mm, 75 mm, 90 mm si 110 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de apa care vor fi reabilitate este de 3.845 m, realizate din PEID, PE 100RC cu diametru de 110 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare care vor fi construite este de 26.078 m, relizate cu tuburi din PP corugata cu diametru de 250 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare care vor fi reabilitate este de 3.929 m, relizate cu tuburi din PP corugata cu diametre de 250 mm, 315 mm, 427 mm si 573 mm; • Numarul de camine de vane este de 160 buc., din care: 22 buc. pe reteaua de distributie reabilitata si de 138 buc. pe reteaua de distributie extinsa; • Numarul de camine de vizitare, intersectie, rupere de panta, etc. este de 987 buc., din care: 114 buc. pe reteaua de canalizare reabilitata si de 873 buc. pe reteaua de canalizare extinsa; • Numarul de camine de bransament este de 1.050 buc., din care: 157 buc. pe reteaua de distributie reabilitata si de 893 buc. pe reteaua de distributie extinsa, fiind realizate din material plastic; • Numarul de camine de racord este de 1.569 buc., din care: 155 buc. pe reteaua de canalizare reabilitata si de 1.414 buc. pe reteaua de canalizare extinsa, fiind realizate din material plastic, respectiv PP corugata; • Numarul de statii de pompare apa potabila ce se vor construi este de 3 buc.; • Numarul de statii de pompare ape uzate ce se vor construi este de 35 buc., iar lungimea aproximativa a conductelor de refulare ape uzate este de 11.257 m, realizate din PEID, PE 100RC; • Numarul de statii de pompare ape uzate ce se vor reabilita este de 4 buc., iar lungimea aproximativa a conductelor de refulare ape uzate este de 986 m, realizate din PEID, PE 100RC.
Internal identifier: 59116
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work