See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Încălțăminte – uniforma de serviciu
Description: Autoritatea contractantă intenţionează să încheie un acord-cadru de achiziție de produse pentru fiecare lot în parte, pentru o perioadă de 48 luni, cu un singur operator economic, fără reluarea competiției, constând în achiziția de: lot 1: - Pantofi tactici: minim 500 și maxim 45.000 perechi, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; lot 2: - Ghete tactice: minim 500 și maxim 30.000 perechi, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; Cantitatea estimată care va face obiectul contractului subsecvent: lot 1: - Pantofi tactici: minim 50 și maxim 3.000 perechi; lot 2: - Ghete tactice: minim 50 și maxim 3.000 perechi; Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: • 1.800.000,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 1; • 2.550.000,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 2; Termenul de livrare al produselor pentru ambele loturi este de 5 luni de la data semnării contractului subsecvent de către ultima parte, cu excepția contractelor subsecvente încheiate pentru echiparea absolvenților de școli militare (pentru o cantitate maximă de 300 perechi din fiecare articol) care vor avea un termen de livrare de 2 luni. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, o singura data, în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări au fost transmise în termenul menționat la SECTIUNEA I, respectiv 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, astfel: – Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19; – Termen de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare – a 11 a zi; Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesati vor respecta prevederile notificarii ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), in sensul ca documentele atasate la sectiunea "Intrebari" NU VOR CONTINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, intrucat acestea vor deveni publice in momentul transmiterii raspunsului de catre autoritatea contractanta!
Internal identifier: 4193222_2024_PAAPD1465899
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35811200 Police uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pantofi tactici
Description: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeaze pentru lotul 1, următoarele: Pantofi tactici: minim 500 și maxim 45.000 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: • 1.800.000,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 1;
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Ghete tactice
Description: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeaze pentru lotul 2, următoarele: - Ghete tactice: minim 500 și maxim 30.000 bucăți, conform specificațiilor tehnice anexate la caietul de sarcini; Valoarea celui mai mare contract subsecvent va fi de: • 2.550.000,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 2;
Internal identifier: 2