226083-2020 - ResultRomania-Satu Mare: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din județul Satu Mare
Reference number: 20/2015
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Se vor realiza lucrari de intretinere curenta si periodica pe reteaua de drumuri judetene din judetul Satu Mare constand in urmatoarele categorii de lucrari:
1. plombare cu mixtura asfaltica (BA16) cu decapare mecanizata;
2. plombare cu mixtura asfaltica (BA16) cu decapare manuala;
3. plombare cu emulsie bituminoasa si criblura (sort 3-8) mecanizat;
4. plombare cu mixtura stocabila MASBF 8;
5. inlaturarea denivelarilor si fagaselor;
6. colmatarea fisurilor si a crapaturilor mecanizat cu mastic bituminos;
7. badijonarea suprafetelor poroase;
8. aducerea la profil a acostamentelor;
9. completarea cu balast a acostamentelor;
10. combaterea excesului de bitum;
11. intretinerea drumurilor pietruite prin scarificari si cilindrari cu adaos de material pietros de 300 m3/km;
12. curatirea platformei drumului de noroi;
13. curatirea platformei drumului de materiale aduse de viituri (potmol, stanci, anrocamenten arbori etc.);
14. tratarea burdusirilor;
15. decolmatarea santurilor, a rigolelor, a canalelor de scurgere, a podetelor;
16. curatirea de gunoaie, paie, noroi etc., a platformei drumului, a taluzurilor, santurilor, locurilor de parcare;
17. cosirea vegetatiei ierboase (acostamente, santuri, taluzuri);
18. defrisarea suprafetelor impadurite cu tufisuri;
19. executarea santurilor;
20. tratament bituminos simplu;
21. tratament bituminos dublu;
22. covor bituminos (BA16) in grosime de 6 cm;
23. covor bituminos (BA16) cu asternere prealabila a unui strat de egalizare (BAD 25) si a unui strat geocompozit anti-fisura;
24. amenajari si completari de acostamente, inclusiv benzi de incadrare;
25. amenajarea platformelor pentru verificarea tonajelor autovehiculelor, parcari;
26. straturi bituminoase foarte subtiri.
Valoarea estimata a acordului-cadru nu cuprinde cheltuieli diverse si neprevazute.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Lot Implicit