226762-2020 - ResultRomania-Bucharest: Angioplasty supplies
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizarea de materiale sanitare necesare Compartimentului de cardiologie intervențională
Reference number: 4283570/2019/65
II.1.2.
Main CPV code
33111730 Angioplasty supplies
II.1.4.
Short description
Codul unic de identificare atribuit prezentei proceduri: 4283570/2019/65.
Termenul de solicitare de clarificari este de 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Termenul de raspuns la clarificari este de 10 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Acord-cadru de furnizare de materiale sanitare necesare Compartimentului de cardiologie interventionala conform specificatiilor si cantitati din caietul de sarcini cu o durată de 48 de luni.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
STENT GRAFT PENTRU ANGIOPLASTIE CORONARIANA
Lot No: 28
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33111710 Angiography supplies
II.2.4.
Description of the procurement
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 28 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 3,100.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 62,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 3,100.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 3,100,000.00 RON fara TVA
ARC GHID DE ANGIOPLASTIE PENTRU OCLUZII CRONICE TOTALE
Lot No: 25
33141200 Catheters
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 25 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 220.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 45,760.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 220.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 2,200,000.00 RON fara TVA
MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE PENTRU SUPORT MAI BUN
Lot No: 11
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 11 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 1,485.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 308,880.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 1,485.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 14,850,000.00 RON fara TVA
BALON ANGIOPLASTIE NON COMPLIANT
Lot No: 15
33141240 Catheter accessories
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 15 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 160.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 33,280.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 160.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 1,600,000.00 RON fara TVA
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE CU POLIMER FIX
Lot No: 20
33184500 Coronary endoprostheses
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 20 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 728.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 151,424.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 728.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 7,280,000.00 RON fara TVA
SET VALVA AORTICA TRANSCATETER CU VALVA PREMONTATA PE BALON
Lot No: 32
33124130 Diagnostic supplies
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 32 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 113,000.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 2,260,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 113,000.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 113,000,000.00 RON fara TVA
ARC GHID DIAGNOSTIC METALIC ANGIOGRAFIE
Lot No: 4
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 4 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 29.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 6,032.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 29.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 290,000.00 RON fara TVA
ARC GHID DE ANGIOPLASTIE PENTRU LEZIUNI COMPLEXE
Lot No: 24
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 24 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare maxima contract subsecvent: 9.364,20 RON fara TVA
SERINGA LUER LOCK
Lot No: 7
33141310 Syringes
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 7 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 1.25 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 260.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 1.25 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 12,500.00 RON fara TVA
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE CU POLIMER FIX PENTRU LEZIUNI COMPLEXE
Lot No: 22
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 22 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 2,200.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 457,600.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 2,200.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 22,000,000.00 RON fara TVA
CATETER GHID PENTRU ANGIOPLASTIE
Lot No: 10
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 8 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 117.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 24,336.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 117.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 1,170,000.00 RON fara TVA
BALON ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE
Lot No: 16
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 16 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 935.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 1,870.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 935.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 9,350.00 RON fara TVA
BALON ANGIOPLASTIE PENTRU LEZIUNI CRONICE TOTALE
Lot No: 14
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 14 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 209.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 43,472.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 209.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 2,090,000.00 RON fara TVA
DISPOZITIV PENTRU INCHIDERE VASCULARA PERCUTANA PRIN SUTURA
Lot No: 5
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 5 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 750.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 78,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 750.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 3,750,000.00 RON fara TVA
OCT- CATETER DE COERENTA OPTICA INRAVASCULARA
Lot No: 35
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 35 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 4,900.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 98,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 4,900.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 4,900,000.00 RON fara TVA
MICROCATER PENTRU ANGIOPLASTIE CU LUMEN DUBLU PENTRU OCLUZII CRONICE TOTALE
Lot No: 18
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 18 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 2,090.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 4,180.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 2,090.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 20,900.00 RON fara TVA
DISPOZITIV DE ASPIRATIE A TROMBULUI
Lot No: 26
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 26 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 437.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 8,740.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 437.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 437,000.00 RON fara TVA
SNARE WIRE
Lot No: 27
33162000 Operating theatre devices and instruments
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 27 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 1,100.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 2,200.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 1,100.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 11,000.00 RON fara TVA
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE FARA POLIMER
Lot No: 21
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 21 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 880.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 183,040.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 880.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 8,800,000.00 RON fara TVA
SONDA PENTRU ECOGRAFIE INTRA VASCULARA (IVUS)
Lot No: 33
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 33 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 3,960.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 7,920.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 3,960.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 396,000.00 RON fara TVA
SET VALVA AORTICA TRANSCATETER CU VALVA AUTOEXPANDABILA IMPLANTABILA PERCUTAN
Lot No: 31
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 31 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 940,000.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 1,880,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 940,000.00lei fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 94,000,000.00 RON fara TVA
MICROCATER PENTRU ANGIOPLASTIE PENTRU OCLUZII CRONICE TOTALE
Lot No: 17
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 17 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare maxima contract subsecvent: 41,800.00 RON fara TVA
POMPA CU MANOMETRU PENTRU UMFLAT BALONASE (INDEFLATOR)
Lot No: 9
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 9 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 82.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 17,056.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 82.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 820,000.00 RON fara TVA
KIT PERICARDIOCENTEZA
Lot No: 29
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 29 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 426.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 17,466.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 426.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 852,000.00 RON fara TVA
ARC GHID DE ANGIOPLASTIE PENTRU LEZIUNI OBISNUITE
Lot No: 23
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 23 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
CATETERE DIAGNOSTIC PENTRU ANGIOGRAFIE
Lot No: 3
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 3 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 55.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 11,440.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 55.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 550,000.00 RON fara TVA
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE CU POLIMER BIODEGRADABIL
Lot No: 19
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 19 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 777.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 15,540.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 777.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 777,000.00 RON fara TVA
SERINGA INJECTOMAT
Lot No: 8
Valoare minima contract subsecvent: 80.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 16,640.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 80.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 800,000.00 RON fara TVA
SONDA PENTRU STIMULARE TEMPORARA
Lot No: 30
33140000 Medical consumables
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 30 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare maxima contract subsecvent: 4,400.00lei fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 220,000.00 RON fara TVA
PACHET CAMPURI STERILE
Lot No: 1
39518200 Operating-theatre sheets
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 1 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
SET INTRODUCATOR
Lot No: 2
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 2 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 32.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 6,656.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 32.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 320,000.00 RON fara TVA
BALON ANGIOPLASTIE SEMI-COMPLIANT
Lot No: 12
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 12 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 165.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 34,320.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 165.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 1,650,000.00 RON fara TVA
ARC GHID CU SONDA DISTALA PENTRU MĂSURARE „FRACTIONAL FLOW RESERVE" INTRACORONARIAN
Lot No: 34
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 34 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 2,600.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 52,000.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 2,600.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 2,600,000.00 RON fara TVA
BALON CORONARIAN TIP CUTTING
Lot No: 13
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 13 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 1,170.00 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 2,340.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 1,170.00 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 11,700.00 RON fara TVA
MANIFOLD
Lot No: 6
Specificatiile tehnice ce definesc produsele din lotul 6 si cantitatile pentru fiecare produs sunt precizate in caietul de sarcini
Valoare minima contract subsecvent: 7.50 RON fara TVA
Valoare maxima contract subsecvent: 1,560.00 RON fara TVA
Valoare minima acord cadru: 7.50 RON fara TVA
Valoare maxima acord cadru: 75,000.00 RON fara TVA