2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa odczynników, materiałów kalibracyjnych, kontrolnych i zużywalnych do oznaczania składowych ogólnego badania moczu wraz z dzierżawą automatycznych systemów zintegrowanych i czytników półautomatycznych back up dla UCK WUM w Warszawie na okres 36 miesięcy
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników, materiałów kalibracyjnych, kontrolnych i zużywalnych do oznaczania składowych ogólnego badania moczu wraz z dzierżawą automatycznych systemów zintegrowanych i czytników półautomatycznych back up dla UCK WUM w Warszawie na Nr postępowania: DZPUCK.262.043.2026 3 okres 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 2 do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy oraz Załącznik nr 2.1. do SWZ Formularz wymaganych i ocenianych parametrów technicznych.
Previous notice: 159430-2026
Internal identifier: DZPUCK.262.043.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1. opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2. jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 o przeprowadzeniu postępowania przetargowego na dostawa odczynników, materiałów kalibracyjnych, kontrolnych i zużywalnych do oznaczania składowych ogólnego badania moczu wraz z dzierżawą aparatów dla UCK WUM na okres 36 miesięcy (lokalizacja CSK, DSK, SKDJ).”, ponieważ jest zamówieniem priorytetowym i wymaga szybkiego procedowania z uwagi na rodzaj przedmiotu zamówienia. Oznaczanie składowych ogólnego badania moczu to podstawa weryfikacji jak i diagnostyki pacjentów zarówno na Izbach Przyjęć jak i zakwalifikowanych i przyjętych na oddziały w celu dalszej oceny stanu pacjentów pod kątem funkcjonowania układu moczowego (zwłaszcza nerek), a także wykrywania chorób nerek, dróg moczowych, wątroby oraz zaburzeń metabolicznych, takich jak np. cukrzyca. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości diagnostyki laboratoryjnej pacjentów hospitalizowanych gdzie nie możemy zaprzestać wykonywania badań. Z uwagi na powyższe, długi proces trwania procedury przetargowej, oceny ofert, podpisania umów wnoszę o skrócenie terminu składania ofert do 15 dni co pozwoli na zachowanie ciągłości wykonywania tych badań. Zastosowanie przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP które są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów. wobec czego nie powinno w żaden sposób to skrócenie wpłynąć ani na przygotowanie ofert przez potencjalnych oferentów jak i na konkurencyjność postępowania.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Additional classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Dostawa odczynników, materiałów kalibracyjnych, kontrolnych i zużywalnych do oznaczania składowych ogólnego badania moczu wraz z dzierżawą automatycznych systemów zintegrowanych i czytników półautomatycznych back up dla UCK WUM w Warszawie na okres 36 miesięcy.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 2 do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy oraz Załącznik nr 2.1. do SWZ Formularz wymaganych i ocenianych parametrów technicznych.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Options:
Description of the options: Dostawa odczynników, materiałów kalibracyjnych, kontrolnych i zużywalnych do oznaczania składowych ogólnego badania moczu wraz z dzierżawą automatycznych systemów zintegrowanych i czytników półautomatycznych back up dla UCK WUM w Warszawie na okres 36 miesięcy