See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: VN-CL-08.1 INFIINTARE SISTEM DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN LEPSA GRESU UAT TULNICI; STATIE DE EPURARE GUGESTI; INFIINTARE SISTEM APA IN SIHLEA, UAT SIHLEA SI COMPLETARE SURSA IN SOVEJA
Description: CONTRACTUL VN-CL -08.1 INFIINTARE SISTEM DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN LEPSA GRESU UAT TULNICI; STATIE DE EPURARE GUGESTI; INFIINTARE SISTEM APA IN SIHLEA, UAT SIHLEA SI COMPLETARE SURSA IN SOVEJA consta in continuarea lucrarilor (conform specificatiilor din caietul de sarcini) la: 1.Infiintare sistem de alimentare cu apa si canalizare Lepsa Gresu, UAT Tulnici; 2.Infiintare sistem de apa Sihlea; 3.Completare sursa in Soveja; 4.Lucrari proprietatea CJ Vrancea; 5.Monitorizarea si transmiterea datelor Sistemului regional de apa. Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari este de 20 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări primite de către Entitatea Contractantă după termenul limită specificat nu vor fi luate în considerare. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare (primite in termen) in conformitate cu prevederile art. 173 din Legea 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, respectiv cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: CL08.1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45252100 Sewage-treatment plant construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: VN-CL-08.1 INFIINTARE SISTEM DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE IN LEPSA GRESU UAT TULNICI; STATIE DE EPURARE GUGESTI; INFIINTARE SISTEM APA IN SIHLEA, UAT SIHLEA SI COMPLETARE SURSA IN SOVEJA (lucrarile cuprinse in acest contract sunt prezentate detaliat in Caietul de Sarcini) constand in continuarea si finalizarea lucrarilor contractului initial reziliat, astfel: Sectiunea 1: Infiintare sistem de alimentare cu apa si canalizare Lepsa Gresu, UAT Tulnici. Obiectul nr.1 – Sursa de apa, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru Infiintare captare de suprafata • Continuarea lucrarilor pentru Statie de pompare captare, • Continuare Lucrari SCADA Obiectul nr.2 – Conducta de aductiune, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru infiintare conducta aductiune Obiectul nr.3 – Gospodaria de apa Gresu, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru realizarea unei statii de tratare a apei • Continuarea lucrarilor pentru realizarea unui rezervor de inmagazinare • Continuarea lucrarilor pentru Lucrari SCADA Obiectul nr.4 – Retele de distributie apa si retele de canalizare, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru Infiintare retea de distributie, in lungime de 12.118 m ; • Continuarea lucrarilor pentru Retea de canalizare menajera si racorduri – L = 11.590 m; • Continuarea lucrarilor pentru Statiile de pompare apa uzata • Continuarea lucrarilor pentru Conductele de refulare Obiectul nr.5 – Statia de epurare Lepsa, continuarea lucrarilor pentru Statie de epurare PE: 6.100 loc. Sectiunea 2: Infiintare sistem de apa Sihlea Obiectul nr.1 – Sursa de apa, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru infiintare front de captare alcatuit din 5 foraje noi Obiectul nr.2 – Conducta de aductiune, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru infiintare conducta aductiune cu L= 1.827 m ; Obiectul nr.3 – Gospodaria de apa Sihlea, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru realizarea unei statii de pompare; • Continuarea lucrarilor pentru realizarea unui rezervor de inmagazinare de 600m3 • Continuarea lucrarilor pentru Realizarea unei statii de tratare. Sectiunea 3: Completare sursa in Soveja Obiectul nr.1 – Sursa de apa si statia de pompare, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru Extindere captare de suprafata cu 1 dren de cca. 500 m ; • Continuarea lucrarilor pentru Statie de pompare captare; Obiectul nr.2 – Conducta de aductiune, dupa cum urmeaza : • Continuarea lucrarilor pentru infiintare conducta aductiune in lungime de 3.262 m; • Continuarea lucrarilor pentru infiintare bransamnete la reteaua existenta de alimentare cu apa. Sectiunea 4: Lucrari proprietatea CJ Vrancea Obiectul nr.1 – Statia de epurare Gugesti, continuarea lucrarilor pentru Reabilitarea si extinderea statiei de epurare zonala SE Gugesti 33.850 LE Sectiunea 5: Monitorizarea si transmiterea datelor Sistemului regional de apa
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works