231446-2021 - ResultRomania-Bucharest: Diesel fuel
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Carburant pentru motoare diesel (motorină), conform SR EN 590 + A1:2017”
Reference number: Cod unic de identificare la entitatea contractanta: A1_RO11054545-2021, var. 14.12.2020, pozitia 50
II.1.2.
Main CPV code
09134200 Diesel fuel
II.1.4.
Short description
Achizitie de „Carburant pentru motoare diesel (motorina), conform SR EN 590 + A1:2017”.
SNTFC 06/2021.
Operatorul economic va putea solicita clarificari in termen de 18 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare cu 11 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitie de 13 000 tone „Carburant pentru motoare diesel (motorina), conform SR EN 590 + A1:2017”, conform prevederilor caietului de sarcini.