See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare, asistenta tehnica si executie lucrari "ÎNFIINȚARE SISTEM INTELIGENT DE DISTRIBUTIE GAZE NATURALE IN COMUNELE SULIȚA, ALBEȘTI, TRUȘEȘTI, JUDEȚUL BOTOȘANI''
Description: Contractul are ca obiect servicii de elaborare a documentației tehnico-economice fazele PT, DDE și asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de construcții în cadrul proiectului "ÎNFIINȚARE SISTEM INTELIGENT DE DISTRIBUTIE GAZE NATURALE IN COMUNELE SULIȚA, ALBEȘTI, TRUȘEȘTI, JUDEȚUL BOTOȘANI'' Obiectele contractului sunt: - realizare proiect tehnic faza Proiect tehnic de execuție și Detalii de execuție - Asistența tehnică a Proiectantului pe parcursul execuției lucrărilor (conform programului de control pe șantier, acolo unde prezența proiectantului este obligatorie și la solicitarea Contractantului sau a Autorității Contractante. - Realizarea tuturor lucrărilor care fac obiectul studiului de fezabilitate Valoarea estimată a fost calculată din adunarea următoarelor capitole bugetare: Capitolul 1 – 63.000 lei; Capitolul 2- 80.000,00 Capitolul 3: Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica – 5.010.000,00 lei, din care: Subcapitolul 3.5.6. Proiect tehnic si detalii de executie –4.800.000,00 lei Subcapitolul 3.8.1. – 210.000,00 lei Capitolul 4: Cheltuieli pentru investitia de baza – 102.895.541,40 lei; Cap 4.1 93.438.541,40 lei ; Cap 4.2 1.197.000,00 lei ; Cap 4.3 8.000.000,00 lei ; Cap 4.5 30.000,00 lei ; Cap 4.6 230.000,00 Capitolul 5.1 Organizare de santier–390.000,00 lei; Capitolul 6.2 Probe tehnologice si teste –300.000,00 lei. Total valoare estimata: 108.738.541,40 lei fara TVA Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor se stabilește de către autoritatea/entitatea contractantă la: 15 zile. Autoritatea/entitatea contractantă stabileşte prin anunţul de participare unul sau două termene-limită în care va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informaţiilor suplimentare: 9 zile
Internal identifier: 2347
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231221 Gas supply mains construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul are ca obiect Servicii de elaborare a documentației tehnico-economice fazele PT, DDE și asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de construcții în cadrul proiectului "ÎNFIINȚARE SISTEM INTELIGENT DE DISTRIBUTIE GAZE NATURALE IN COMUNELE SULIȚA, ALBEȘTI, TRUȘEȘTI, JUDEȚUL BOTOȘANI'' Obiectele contractului sunt: - realizare proiect tehnic faza Proiect tehnic de execuție și Detalii de execuție - Asistența tehnică a Proiectantului pe parcursul execuției lucrărilor (conform programului de control pe șantier, acolo unde prezența proiectantului este obligatorie și la solicitarea Contractantului sau a Autorității Contractante. - Realizarea tuturor lucrărilor care fac obiectul studiului de fezabilitate Valoarea estimată a fost calculată din adunarea următoarelor capitole bugetare: Capitolul 1 – 63.000 lei; Capitolul 2- 80.000,00 Capitolul 3: Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica – 5.010.000,00 lei, din care: Subcapitolul 3.5.6. Proiect tehnic si detalii de executie –4.800.000,00 lei Subcapitolul 3.8. – 210.000,00 lei Capitolul 4: Cheltuieli pentru investitia de baza – 102.895.541,40 lei; Cap 4.1 93.438.541,40 lei ; Cap 4.2 1.197.000,00 lei ; Cap 4.3 8.000.000,00 lei ; Cap 4.5 30.000,00 lei ; Cap 4.6 230.000,00 Capitolul 5.1 Organizare de santier–390.000,00 lei; Capitolul 6.2 Probe tehnologice si teste –300.000,00 lei. Total valoare estimata: 108.738.541,40 lei fara TVA -documentația necesara pentru obținerea autorizației de construire a fost realizata de autoritatea contractanta din motive obiective in vederea semnarii contractului de finantare. - DTAC a fost realizata in concordanta cu avizul tehnic de racordare si este incarcat la documentatia de atribuire. Oferta de proiectare si executie va lua in considerare toate aspectele care decurg din aceasta situatie.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322200 Pipeline-design services, 71356200 Technical assistance services, 79930000 Specialty design services