See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de arhivare fizică, selecționare a documentelor cu termen de păstrare expirat, digitalizarea (scanarea și indexarea) documentelor
Description: Servicii de arhivare fizică, selecționare a documentelor cu termen de păstrare expirat, digitalizarea (scanarea și indexarea) documentelor Serviciile solicitate: 1. Suport tehnic pentru actualizarea (după caz) a Nomenclatorului Arhivistic in vederea autorizării lui de către Arhivele Naționale; 2. Serviciul de arhivare fizica a documentelor; 3. Servicii de selecționare a documentelor cu termen de păstrare expirat; 4. Furnizare cutii de arhivare; 5. Servicii de înregistrare scriptica si electronica a inventarelor si evidenta documentelor printr-o aplicație electronica; 6. Servicii de digitalizarea (scanarea si indexarea) documentelor; 7. Servicii de recondiționare a documentelor deteriorate, atunci când este cazul Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a-10-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor” Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
Internal identifier: 24708439/2025/13
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79995100 Archiving services
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: AJPIS ALBA
Description: Servicii de arhivare fizică, selecționare a documentelor cu termen de păstrare expirat, digitalizarea (scanarea și indexarea) documentelor Serviciile solicitate: 1. Suport tehnic pentru actualizarea (după caz) a Nomenclatorului Arhivistic in vederea autorizării lui de către Arhivele Naționale; 2. Serviciul de arhivare fizica a documentelor; 3. Servicii de selecționare a documentelor cu termen de păstrare expirat; 4. Furnizare cutii de arhivare; 5. Servicii de înregistrare scriptica si electronica a inventarelor si evidenta documentelor printr-o aplicație electronica; 6. Servicii de digitalizarea (scanarea si indexarea) documentelor; 7. Servicii de recondiționare a documentelor deteriorate, atunci când este cazul
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 48329000 Imaging and archiving system, 79971200 Bookbinding services, 79999100 Scanning services, 92512100 Archive destruction services
Lot: LOT-0005
Title: AJPIS BACĂU
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0007
Title: AJPIS BISTRIȚA NĂSĂUD
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0010
Title: AJPIS BRĂILA
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0012
Title: AJPIS CARAȘ SEVERIN
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0013
Title: AJPIS CĂLĂRAȘI
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0020
Title: AJPIS GIURGIU
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0022
Title: AJPIS HARGHITA
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0023
Title: AJPIS HUNEDOARA
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0024
Title: AJPIS IALOMIȚA
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0028
Title: AJPIS MEHEDINȚI
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0030
Title: AJPIS NEAMȚ
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0035
Title: AJPIS SIBIU
Internal identifier: 13