See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MATERIALE DE LABORATOR
Description: Achiziție Materiale de laborator , 14 loturi, conform Caietului de sarcini și lista loturi din prezentul anunț. Operatorii economici pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana cel tarziu cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Autoritatea contactanta îsi rezervă dreptul de a redimensiona cantitatea contractată conf art .221, alin.1, lit.e si alin.2 Legea 98/2016. Pentru codurile CPV aferente acestei proceduri, acordul cadru se va incheia la data atribuirii contractului prezentei proceduri, iar contractele subsecvente se vor incheia dupa incheierea valabilitatii acordurilor cadru, cat si contractelor subsecvente din procedura aflata in derulare.
Internal identifier: 4342863 - MATERIALE DE LABORATOR - 2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33198200 Paper sterilisation pouches or wraps
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Teste, indicatori, stripuri, role adezive utilizate in procesul de sterilizare
Description: 1.1.Pachet test Bowie Dick, Cant min AC = 16.800 buc, Cant max AC = 33.600 buc 1.2.Indicator chimic intern integrator tip 5 pentru sterilizarea cu abur,Cant min AC = 4.800.000 buc, Cant max AC = 9.600.000 buc 1.3.Sistem de monitorizare biologica pentru sterilizarea cu abur 60 min, Cant min AC = 24.000 fiole, Cant max AC = 48.000 fiole
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Sistem digital trasabilitate dispozitive medicale
Description: 2.1.Aplicatie trasabilitate dispozitive medicale, Cant min AC = 48 luna, Cant max AC = 52 luna 2.2. Imprimanta termica, Cant min AC = 3 buc, Cant max AC = 4 buc 2.3. Etichete dublu adezive trasabilitate, Cant min AC = 6.000 role, Cant max AC = 12.000 role 2.4. Cartus imprimanta, Cant min AC = 576 buc, Cant max AC = 1.920 buc
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Sistem manual trasabilitate dispozitive medicale
Description: 3.1. Pistol marcator trasabilitate, Cant min AC = 6 buc, Cand max AC = 16 buc 3.2. Etichete dublu adezive pentru sterilizarea cu abur, Cant min AC = 4.800 role, Cant max AC = 9.600 role 3.3. Etichete cu indicator pentru containere, Cant min AC = 144.000 buc, Cand max AC = 288.000 buc 3.4. Banda autoadeziva pentru sterilizarea cu abur, Cant min AC = 9.600 role, Cand max AC = 19.200 role 3.5. Sigilii containere medicale, Cant min AC = 192.000 buc, Cand max AC = 384.000 buc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Set lot control-indicator chimic Helix abur
Description: 4.1. Set lot control-indicator chimic Helix abur, Cant min AC = 36.000 buc, Cant max AC = 48.000 buc
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Role si pungi adezive utilizate in procesul de sterilizare
Description: 5.1. Rola sterilizare plata abur 75 mm x 200 m, Cant min AC = 240 role, Cant max AC = 480 role 5.2. Rola sterilizare plata abur 100 mm x 200 m, Cant min AC = 3.600 role, Cant max AC = 7.200 role 5.3. Rola sterilizare plata abur 150 mm x 200 m, Cant min AC = 7.200 role, Cant max AC = 14.400 role 5.4. Rola sterilizare plata abur 200 mm x 200 m, Cant min AC = 7.200 role, Cant max AC = 14.400 role 5.5. Rola sterilizare plata abur 250 mm x 200 m, Cant min AC = 3.600 role, Cant max AC = 7.200 role 5.6. Rola sterilizare plata abur 300 mm x 200 m, Cant min AC = 4.800 role, Cant max AC = 9.600 role 5.7. Rola sterilizare cu pliu abur 350 mm x 100 m, Cant min AC = 3.600 role, Cant max AC = 7.200 role 5.8. Pungi sterilizare cu autolipire 400 mm x 600 m, Cant min AC = 28.800 buc, Cant max AC = 48.000 buc 5.9. Pungi sterilizare cu autolipire 300 mm x 500 m, Cant min AC = 14.400 buc, Cant max AC = 28.800 buc 5.10. Rola hartie termica pentru imprimanta de la Autoclav 57mm/25m, Cant min AC = 3.600 role, Cant max AC = 7.200 role 5.11. Rola hartie termica pentru imprimanta de la Autoclav 110mm/30m, Cant min AC = 1.440 role, Cant max AC = 2.880 role
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Sticlarie pentru laborator, pentru articole de igiena sau pentru industria farmaceutica
Description: 6.1. Sticle brune cu dop polietilena de 25 ml, Cant min AC = 960 buc, Cant max AC = 1.920 buc 6.2. Sticle brune cu dop polietilena de 30 ml, Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 1.440 buc 6.3. Sticle brune cu dop polietilena de 50 ml, Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 1.920 buc 6.4. Sticle brune cu dop polietilena de 100ml, Cant min AC = 960 buc, Cant max AC = 2.400 buc 6.5. Sticle brune cu dop polietilena de 150 ml, Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 2.400 buc 6.6. Sticle brune cu dop polietilena de 200ml, Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 2.880 buc 6.7. Sticle brune cu dop polietilena de 250 ml, Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 1.440 buc 6.8. Sticle brune cu dop polietilena de 1 L (sticla), Cant min AC = 480 buc, Cant max AC = 2.400 buc 6.9. Sticle brune cu dop polietilena de 1 L (plastic/pvc), Cant min AC = 48 buc, Cant max AC = 480 buc 6.10. Cutii de 50 g din plastic, Cant min AC = 960 buc, Cant max AC = 1.440 buc 6.11. Cutii de 100 g din plastic, Cant min AC = 960 buc, Cant max AC = 1.440 buc 6.12. Cutii de 200 g din plastic,Cant min AC = 960 buc, Cant max AC = 1.440 buc
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33790000 Laboratory, hygienic or pharmaceutical glassware
Lot: LOT-0007
Title: Dispozitive pentru punctie venoasa
Description: 7.1. Vacutainer K3 EDTA, Cant min AC = 312.000 buc, Cant max AC = 2.496.000 buc 7.2. Vacutainer biochimie cu activator adulti, Cant min AC = 312.000 buc, Cant max AC = 2.496.000 buc 7.3. Vacutainer VSH, Cant min AC = 38.400 buc, Cant max AC = 264.000 buc 7.4. Vacutainer fibrinogen, Cant min AC = 96.400 buc, Cant max AC = 240.000 buc 7.5. Holder, Cant min AC = 44.160 buc, Cant max AC = 249.600 buc 7.6. Ace recolta, Cant min AC = 336.000 buc, Cant max AC = 2.544.000 buc 7.7. Ace recoltare tip fluturasi cu adaptor luer si sistem de protectie (safety system) G21, G23, Cant min AC = 14.400 buc, Cant max AC = 105.600 buc 7.8. Vacutainer K3 EDTA copii, Cant min AC = 9.600 buc, Cant max AC = 14.400 buc 7.9. Vacutainer uz pediatric cu citrat de sodiu, Cant min AC = 2.400 buc, Cant max AC = 9.600 buc
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33141300 Venepuncture, blood sampling devices
Lot: LOT-0008
Title: Consumabile medicale nechimice de unica folosinta
Description: 8.1. Urocultor 30 ml, Cant min AC = 144.000 buc, Cant max AC = 672.000 buc
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 38437000 Laboratory pipettes and accessories
Lot: LOT-0009
Title: Accesorii laborator
Description: 9.1. Cupite (CUVETE) COBAS - MIRA cu capac bleu, Cant min AC = 9.600 buc, Cant max AC = 96.000 buc 9.2. Varfuri pipeta automata GALBEN, Cant min AC = 288.000 buc, Cant max AC = 2.496.000 buc 9.3. Varfuri pipeta automata ALBASTRU, Cant min AC = 96.000 buc, Cant max AC = 960.000 buc 9.4. Pipeta serologica sterila de unica folosinta 2 ml, Cant min AC = 1.440 buc, Cant max AC = 4.800 buc 9.5. Pipeta serologica sterila de unica folosinta 5 ml, Cant min AC = 1.440 buc, Cant max AC = 4.800 buc 9.6. Varfuri pentru pipeta 50-1000 µl Albastre, Cant min AC = 24.000 buc, Cant max AC = 48.000 buc 9.7. Varfuri pentru pipeta 1000-5000 µl Albastre, Cant min AC = 24.000 buc, Cant max AC = 48.000 buc 9.8. Flacoane headspace N18(vials), Cant min AC = 2.016 buc, Cant max AC = 4.032 buc 9.9. Capace magnetice N18, Cant min AC = 2.016 buc, Cant max AC = 4.032 buc 9.10. Varfuri pipeta automata ALB, Cant min AC = 2.400 buc, Cant max AC = 4.800 buc
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Vase reactie laborator
Description: 10.1. Vase reactie, Cant min AC = 768 cartuse, Cant max AC = 1.536 cartuse
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Tetine, pompite de supt si articole similare pentru sugari
Description: 11.1. Biberon sticla termorezistent gradatie 250 ml cu tetina silicon + capac, Cant min AC = 4.800 buc, Cant max AC = 12.000 buc 11.2. Tetine silicon pentru biberoane din sticla 250 ml, Cant min AC = 4.800 buc, Cant max AC = 12.000 buc 11.3. Biberon sticla termorezistenta gradate 100 ml cu tetina silicon + capac, Cant min AC = 9.600 buc, Cant max AC = 16.800 buc
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Lame, lamele si sticlarie diversa pentru laborator
Description: 12.1. Lame cutit orientare 130 mm, Cant min AC = 2.400 buc, Cant max AC = 4.800 buc 12.2. Lame cutit orientare 260 mm, Cant min AC = 2.400 buc, Cant max AC = 4.800 buc 12.3. Lame microtom sectionat blocuri (A35), Cant min AC = 76.800 buc, Cant max AC = 105.600 buc 12.4. Lame slefuite 26x76x1 mm, Cant min AC = 168.000 buc, Cant max AC = 192.000 buc 12.5. Lamele 24x50 mm, Cant min AC = 216.000 buc, Cant max AC = 264.000 buc 12.6. Eprubete sticla, Cant min AC = 2.400 buc, Cant max AC = 3.360 buc 12.7. Casete micromesh, Cant min AC = 9.600 buc, Cant max AC = 12.000 buc 12.8. Marker permanent 1 mm, Cant min AC = 624 buc, Cant max AC = 1.248 buc 12.9. Marker permanent 3 mm, Cant min AC = 48 buc, Cant max AC = 96 buc 12.10.Lame microscop portobiect, Cant min AC = 168.000 buc, Cant max AC = 264.000 buc 12.11.Lamele microscop 22x22, Cant min AC = 48.000 buc, Cant max AC = 96.000 buc
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Instrumente si articole pentru disectie patologica
Description: 13.1. Casete includere la parafina standard, Cant min AC = 168.000 buc, Cant max AC = 192.000 buc 13.2. Megacasete includere la parafina, Cant min AC = 48.000 buc, Cant max AC = 72.000 buc
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Dispozitive alergologie
Description: 14.1.Lantete prick alergie, Cant min AC = 192.000 buc, cant max AC = 240.000 buc 14.2. Camere IQ Ultra(IQ-U) Camere Testare Patch, Cant min AC = 4.800 buc, cant max AC = 9.600 buc
Internal identifier: 14