2. Procedure
Procedure
Title: Udbud Sikringstekniske ydelser og Skinnekørende Materiel fornyelse
Description: Tilbudsgiver kan afgive tilbud på én eller flere delaftaler nævnt nedenfor. I hver delaftale vil der blive benyttet en kaskademode og eventuelt miniudbud. Delaftale 1: Sikringstekniske ydelser Rammeaftalen for Sikringsydelser omfatter arbejder med ændring og opgradering af eksisterende sikringsanlæg på Banedanmarks net, skal Leverandøren af sikringsydelser kunne stille med medarbejdere, der har de fornødne kompetencer til. Delaftale 2: Skinnekørende materiel Fornyelse Rammeaftalen for Skinnekørende materiel omfatter arbejder med ændring og opgradering af eksisterende sikringsanlæg på Banedanmarks net, skal Leverandøren af skinnekørende materiel kunne stille med medarbejdere, der har de fornødne kompetencer til.
Internal identifier: 2024-24310
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
Additional classification (cpv): 50200000 Repair, maintenance and associated services related to aircraft, railways, roads and marine equipment, 50220000 Repair, maintenance and associated services related to railways and other equipment, 50225000 Railway-track maintenance services, 50230000 Repair, maintenance and associated services related to roads and other equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Option 2x2 år.