238901-2022 - ResultRomania-Baia Mare: Construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Construirea depozitului ecologic de la Sârbi – Actualizare documentație tehnică și execuție rest de executat, inclusiv măsuri de stabilizare amplasament” în cadrul proiectului ,, Fazarea proiectului Sistem de Management Integrat al Deșeurilor în Județul Maramureș”
Reference number: 3627315_2021_PAAPD1169556
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului de achiziție publică constă în actualizarea documentației tehnico-economice cu toate măsurile suplimentare necesare pentru stabilizarea amplasamentului, verificarea documentației tehnice prin verificatori tehnici atestați independenți, asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor rămase de executat și execuția tuturor lucrărilor necesare pentru finalizarea și operaționalizarea Centrului de Management Integrat al Deșeurilor de la Sârbi, comuna Fărcașa, județul Maramureș.
Antreprenorul va actualiza documentația tehnico-economică cu toate măsurile suplimentare necesare pentru stabilizarea amplasamentului, va realiza toate lucrările pentru funcționarea în parametri de calitate a investițiilor din amplasament pentru finalizarea și operaționalizarea CMID.Antreprenorul își va derula activitățile contractuale având la bază toate documentele proiectului tehnic inițial (planșe, memorii tehnice, caiete de sarcini, expertize, dispoziții de șantier), avize și acorduri conform Certificatului de Urbanism, liste cu stocurile de materiale și echipamente puse la dispoziție de Beneficiar.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I din Fișa de Date, respectiv 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111230 Ground-stabilisation work, 45112500 Earthmoving work, 45222110 Waste disposal site construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
- Identificarea, proiectarea și executarea tuturor măsurilor suplimentare necesare pentru stabilizarea amplasamentului;
- Punerea în operă a materialelor și echipamentelor din șantier
- Executarea tuturor lucrărilor contractuale și punerea în funcțiune a investițiilor Acordului Contractual pentru operaționalizarea Centrului de Management Integrat al Deșeurilor în condiții de siguranță în exploatare.